14 грудня 2014 року на Миколаївщині проведено обласний етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, учасниками якого стали учні – переможці ІІ районного/міського етапу і студенти – переможці І етапу, а саме: 191 учень 3–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, 28 студентів вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації, один учень професійного суднобудівного ліцею імені В. О. Гречишнікова Миколаївської області.

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулася заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Григорівна Півень, яка зазначила, що конкурс проводиться з метою піднесення престижу української мови серед учнівської та студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу. Галина Григорівна подякувала всім вчителям навчальних закладів Миколаївської області, які підготували учнів до участі в конкурсі.

Привітала учасників конкурсу відома миколаївська поетеса, автор багатьох поетичних збірок для дітей, член Національної спілки письменників України, лауреат Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса Людмила Яківна Чижова,  яка відзначила, що конкурс символічно проходив у день Грамотника-пророка Наума. У народі цього святого називали Грамотником, оскільки в цей день у давні часи  починали вчити дітей грамоті. Людмила Яківна висловила щиру вдячність молодим талантам за працелюбність, завзятість, побажала їм міцного здоров’я, відмінних успіхів у навчанні.

Ознайомила з процедурою проведення конкурсних змагань і побажала всім учасникам натхнення та перемоги Діна Павлівна Діордіца, завідувач лабораторії методики викладання мов і літератур МОІППО.

Конкурс  надихає талановитих учнів та обдаровану молодь до вивчення української мови. Невичерпної їм енергії,  віри в себе, успіхів і перемог у подальших конкурсних випробуваннях!

За інформацією МОІППО

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу