До китайських дитячих садків зазвичай приймають дітей у віці 3 – 6 років. Нині в Китаї налічується близько 150 тис. дитячих садків, тому лише 30 % дітей відповідного віку виховуються в них.

Дитячі сади розподіляються на державні та приватні. Державні дитячі садки мають багатий педагогічний і управлінський досвід, плата за навчання в них доволі низька, а приватні дитячі садки сформувалися лише за останні кілька років, плата за навчання в таких закладах порівняно висока.

Групи нараховують 25 – 35 дітей (залежно від віку), вони переважно денного перебування, 5 % груп дошкільних закладів – цілодобові, батьки забирають дітей лише в середу та суботу. Вихователі та їхні помічники мають бути різного віку, вміти чітко організовувати поведінку дітей, не надавати багато часу на вільну діяльність, виховувати звичку до порядку, прищеплювати навички колективного життя, уникаючи покарань, виховувати працелюбність, наполегливість, відповідальність перед батьками, вихователями, однолітками, країною. Патріотичне виховання є основою навчально-виховного процесу. Значна увага приділяється розвитку музичних здібностей.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу