Пріоритетним завданням для рятувальників ДСНС України завжди залишається навчання дітей правилам безпечної поведінки та залучення їх до здорового і активного способу життя. Маленькі українці, у свою чергу, постійно залюбки допомагають рятувальникам дбати про пожежну безпеку у своїй державі.

Саме з метою формування в учнівської молоді поваги до професії рятувальника, навчання правил пожежної безпеки, залучення дітей до вивчення історії пожежно-рятувальної справи та популяризації здорового способу життя вже 20 років поспіль Державна служба України з надзвичайних ситуацій проводить для активних помічників Служби порятунку Фестиваль Дружин юних пожежників (ДЮП). Фестиваль організовується за рахунок благодійних внесків Добровільного пожежного товариства  України та проводиться в кожному регіоні країни. Завершується Фестиваль Всеукраїнським етапом, під час якого визначаються кращі з кращих команд юних пожежників.

Цього року, у зв’язку із складною ситуацією в країні, юні учасники Фестивалю звернулися до організаторів із проханням не проводити Всеукраїнського етапу. А на кошти, які були виділені для призового фонду переможців-команд обласних етапів, діти вирішили придбати подарунки для своїх однолітків-переселенців, які, у зв’язку з проведенням на сході України антитерористичної операції, змушені були тимчасово покинути свої домівки та оселитися в інших регіонах.

Цього тижня в кожній області України стартує акція, організована дружинами юних пожежників. Напередодні 19 грудня вони спільно з рятувальниками та святим Миколаєм завітають до дітей-переселенців і влаштують для них справжнє свято безпеки. Юні пожежники разом із святим Миколаєм покажуть дітям-переселенцям святкову виставу, під час якої в ігровій формі, моделюючи комедійні сценки на протипожежну тематику, розкажуть своїм одноліткам про правила пожежної безпеки. Дружини юних пожежників розкажуть про важливу та цікаву професію рятувальника, всеукраїнський рух ДЮП і запросять дітей стати частиною великої та дружньої команди юних пожежників. Пісні, танці, конкурси та ще багато інших цікавих сюрпризів підготували юні пожежники для дітей. Рятувальники у свою чергу влаштують для дітей пожежно-технічну виставку, під час якої кожна дитина зможе дізнатися багато корисної інформації про роботу пожежників, приміряти бойовий одяг та засоби захисту і, можливо, вже зараз вирішити стати в майбутньому рятувальником.

Юні пожежники, організовуючи такі акції, мають на меті лише одне – підтримати своїх однолітків, які зараз змушені покинути свої домівки, і зробити все можливе, аби діти-переселенці не почувалися самотніми, і в День святого Миколая відчули справжню атмосферу новорічних свят й отримали подарунки.

Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу