Демократія у школі цікавить європейську спільноту - 87 – 15 липня в рамках ініціатив Ради Європи з країнами Східного партнерства відбулася літня академія «Демократія у школі».

Захід є спільною ініціативою Ради Європи, Європейського Вергеланд Центру, Міністерства національної освіти Республіки Польща, Центру розвитку освіти Польщі.

Цьогоріч в академії працювали українські команди: представники гімназії № 21 ім. М. Кравчука (Луцьк) та загальноосвітньої школи № 23 (Мелітополь), які були визначені на конкурсній основі. Традиційно до складу команди ввійшли вчителі-предметники, представники адміністрації загальноосвітнього навчального закладу, члени неурядових організацій та закладів підвищення педагогічної підготовки вчителів.

Урочисте відкриття заходу відбулося 9 липня у Варшаві в Центрі розвитку освіти. Участь у заході взяв директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодсьпорту Олександр Удод.

У форматі круглого столу експерти Ради Європи обговорили  проблеми, зокрема щодо освіти для демократичного громадянського суспільства та освіти з питань прав людини. Основним питанням під час обговорення стало впровадження у навчальний процес інновацій. Також учасників об’єднала спільна думка про врахування національних особливостей у формуванні освітнього простору та впровадженні інноваційних освітніх технологій.

Незабаром відбудуться культурні заходи в Польщі та Україні у рамках Року вшанування Я. Корчака, відомого польського громадського діяча, лікаря, педагога.

Згідно з рішенням учасників літньої академії «Демократія у школі», наступного разу вона відбудеться в Україні у вересні 2013 року.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *