“Надіслали лист до Кабінету Міністрів із позицією Комітету з питань науки і освіти щодо заходів економії бюджету 2015”, – написала на своїй сторінці у Фейсбуці голова комітету ВР із питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Зокрема, в листі зазначено, що запропоновані Міністерством фінансів України заходи з подолання кризи за рахунок гуманітарної сфери призведуть до погіршення соціального статусу вчителів, науково-педагогічних і наукових працівників.

А крім того, скасування гарантій щодо фінансового забезпечення галузі освіти, впровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів інклюзивних і спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів – на стипендії і пільговий проїзд – суперечать інтересам українського народу і не відповідають сучасним світовим тенденціям.

Варто наголосити й на тому, йдеться в листі, що в разі скасування надбавок за вислугу років і доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної діяльності, запропонованого Мінфіном, педагоги та науковці опиняться за межею виживання. Адже зарплата освітян не лише не відповідає їхньому внеску в розбудову України, а  й є найнижчою серед країн Європи.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу