Традиційно студенти ПолтНТУ спеціальності «Фінанси і кредит» вирушили на екскурсію до Національного банку України. Завдяки плідній співпраці адміністрації вишу з провідними фахівцями банківської сфери нашої країни молодь університету має можливість проходити практику не лише в кращих банках Полтавщини, а й у головних установах держави.

Поїздка  студентів спеціальності «Фінанси і кредит» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка  до Національного банку України в м. Київ є  багаторічною традицією, що була започаткована з перших років створення кафедри фінансів і банківської справи її завідувачем, а нині ректором університету, професором Володимиром Олександровичем Онищенком. Він завжди наголошує, що практична складова є найважливішою в підготовці майбутніх фахівців. Саме тому викладання провідних таких професійних дисциплін, як «Банківська система», «Казначейська справа», «Бюджетний менеджмент», «Податкова система» та інші, супроводжується практичними заняттями у відповідних фінансово-кредитних установах.

Понад 60 студентів спеціальності «Фінанси і кредит» Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка з величезною цікавістю відвідали Музей грошей Національного банку України у м. Києві, розглянули експозицію з історії грошового обігу в Україні, але найбільшу зацікавленість викликала та частина музейних експонатів, що присвячена  сучасній гривні, особливостям її виробництва, дизайну, засобів захисту, серії ювілейних монет.
Увагу пригорнула монета, присвячена рідній Полтаві – із серії «Старовині міста». Відвідали студенти і скарбницю України, розглянули рідкісні ювелірні вироби, колекцію дорогоцінного каміння, прикрас, подарованих скарбниці та знайдених її пошуковцями.

Із метою набуття студентами практичного досвіду та фаховості кафедра фінансів і банківської справи постійно й активно співпрацює з банківськими установами м. Полтави. Студенти використовують на практичних заняттях реальні банківські програмні продукти, мають можливість регулярно спілкуватися із керівниками банківських установ на лекціях, приймають участь у щорічних семінарах-тренінгах із практиками банківської справи та демонструють результати своєї багаторічної роботи на захисті магістерських робіт в обласному управлінні Національного банку України.

–  Відвідати НБУ в Києві для студента-фінансиста, який майже кожного дня вивчає роботу цієї структури у фахових різних дисциплінах, – неймовірне відчуття. Атмосфера цієї установи захоплює тебе, щойно переступаєш поріг. А після чудових розповідей працівників Національного банку, які ознайомили нас з експонатами скарбниці, а потім ще й Музею грошей, певен, що позитивні емоції та враження залишились у кожного екскурсанта. Хочеться щиро подякувати ректорові та нашій рідній кафедрі фінансів та банківської справи за те, що ця поїздка відбулась, – зазначив студент 3 курсу Олександр Василенко після поїздки до Києва.               

–  Це, мабуть, правильно, коли готують агронома – його регулярно вивозять працювати у поле, лікаря – у лікарню, а справжній майбутній фінансист або банкір повинен побачити роботу Національного банку, тим більше, що така можливість є не у кожного студента, це традиція нашої кафедри, нашого університету, – додав студент 3 курсу Андрій Шклярук .

У рамках Всесвітнього дня заощаджень та проведення Всеукраїнського місяця фінансової грамотності у листопаді 2014 року на базі Управління Національного банку України в Полтавській області відбулися зустрічі студентів 3-го курсу спеціальності «Фінанси і кредит» із працівниками.

Під час зустрічі зі студентами начальник відділу готівкового обігу і касових операцій розповів про особливості професії, продемонстрував пам’ятні та інвестиційні монети, ознайомив із новинками банкнотно-монетного двору; начальник відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин прокоментувала передумови зміни облікової ставки НБУ та поточний стан депозитно-кредитних операцій банків; начальник відділу банківського нагляду розповів про зміни в законодавстві щодо банківського регулювання, обговорив зі студентами права та дії клієнтів банку у разі виникнення спірних ситуацій; начальник відділ валютного контролю та ліцензування розповіла про функції відділу на рівні регіону.

Треба зазначити, що студенти спеціальності «Фінанси і кредит» ПолтНТУ є частими гостями Управління Національного банку України в Полтавській області, за що хотілося б подякувати керівництву, зокрема начальнику управління М. Городницькому, який бере участь як у наукових, так і навчальних заходах кафедри і є одним із надійних роботодавців для випускників кафедри.

Також студенти відвідали Центр інформатизації НБУ, де їм розповіли та продемонстрували інформаційні системи та мережі, що забезпечують безперебійну роботу всіх відділів системи НБУ.

Такі зустрічі є традиційними для студентів спеціальності «Фінанси і кредит» кафедри фінансів і банківської справи Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, які під час вивчення дисципліни «Банківська система» вже понад 10 років проводять практичні заняття на базі як Національного банку України, так і провідних банківських установ Полтави.

За матеріалами кафедри фінансів та банківської справи ПОЛТНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *