Одним із перших новообраних директорів інституту Національного університету “Львівська політехніка” став  доктор архітектури професор  Богдан Черкес. Колектив обрав його одноголосно.

Альтернативи Богдану Черкасу не було. Його авторитет як науковця і керівника незаперечний, тому, очевидно, ніхто і не наважився висунути свою кандидатуру на посаду директора.

Професор Черкес виступив із короткою звітною доповіддю, де, крім звершень інституту, окреслив і програму його розвитку. Нині в інституті навчаються майже 2100 студентів. Половина з них – за контрактом. Якщо за останні роки кількість студентів бюджетної форми навчання зросла вдвічі, то контрактників побільшало в чотири рази.

“Рівень підготовки фахівців, — зазначив Богдан Черкес, — підтверджується  запитами на випускників кафедр та угодами щодо їхнього працевлаштування, укладеними між університетом і організаціями різних форм власності. Колектив  інституту і надалі активно аналізуватиме ринок праці та проводитиме політику інтервенції на ньому”.

На його думку, науково-дослідницьку роботу інституту слід вести за такими головними напрямами: типологія архітектури й архітектурного середовища, культурологія архітектури і дизайну, розробка житлової політики в Україні, методика побудови простору й організація життєдіяльності в архітектурних і містобудівних системах, архітектурна спадщина, її історія, збереження, реставрація та реконструкція творів мистецтва, будівель і містобудівних ансамблів, розробка енергоощадних типів будівель і розвиток пасивного будівництва тощо.

У доповіді, зокрема, було й визначено завдання: інтенсифікувати міжнародні зв’язки інституту та розширити їх географію. Для цього планується організувати міжнародні студентські воркшопи в Дрездені, Відні, Валенсії, Кембриджі, Мілані, Сарагосі, Ліоні, Кракові, Порто, а також в Україні — Києві, Харкові, Львові та  інших містах.

Промовець наголосив на необхідності розпочати  видавати міжнародний журнал англійською мовою “Architectural Studies” у “Львівській політехніці”.

Він вважає, що настав час у контексті розвитку архітектурної фізики, акустики, енергоощадних технологій, будівельних матеріалів перетворити кафедру архітектурних конструкцій на випускаючу. Постає і нагальне завдання відкрити лабораторію  реставрації творів мистецтва, архітектури та дизайну.

Під час таємного голосування на посаду директора Інституту архітектури професор Богдан Черкес не отримав жодного голосу “проти”.  Як й інших обраних директорів, його ще має затвердити вчена рада університету, засідання якої  відбудеться 23 грудня цього року.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *