Міністерство освіти і науки України та українські громади за кордоном спільно працюватимуть над формуванням позитивного іміджу України в світі.
Головні напрями такої співпраці були окреслені під час конференції «Формування позитивного іміджу України через можливості українців за кордоном», ініційованої Українською Всесвітньою Координаційною Радою.  Участь в обговоренні брали міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський, депутати Верховної Ради, а також – представники українських закордонних  громад  – Республіки Польща, США, Грецької Республіки, Російської Федерації, Італійської Республіки та інших країн.

Сергій Квіт зауважив, що сьогодні в Україні немає сформованої державної політики щодо діаспори та автохтонних українців у світі, зокрема стосовно збереження та популяризації української мови й культури за кордоном. Однак зараз необхідно здійснювати в цьому напрямі великі структурні зміни, зокрема й Міністерству освіти і науки. На сьогодні МОН надає українським дітям з-за кордону квоти на навчання в Україні. А також цьогоріч спільно з Українською Всесвітньою Координаційною Радою було ініційовано конкурс «Кращий вчитель української мови за кордоном».

Павло Полянський зазначив, що для Міністерства освіти і науки України важливо, аби участь у цьому конкурсі взяла якомога більша кількість вчителів, тому умови конкурсу були максимально спрощені. Його переможці стоятимуть на одному рівні з усіма переможцями Всеукраїнських конкурсів. Окрім того, Павло Полянський зазначив, що міністерство готове забезпечувати українські громади та вчителів за кордоном будь-якою кількістю українських підручників,  необхідних для навчання дітей.

У рамках конференції представники українських громад також звернули увагу на низку проблем, вирішення яких можливе і без жодних фінансових затрат, головне – виявити увагу та спільно докласти зусиль (приміром, це може бути відзнака Україною визначних українців за кордоном). Насамкінець учасники погодилися, що сьогодні, зважаючи також на агресію та інформаційну війну Росії проти України, вкрай необхідна масштабна співпраця української держави та українських громад за кордоном.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *