Батьківська хата дбайливо прибрана, заквітчана рушниками; вибілено, вималювано стіни, привітно усміхаються вишивані фіранки, глечики-близнюки, рогачі, ляльки-мотанки, гойдається колиска на мотузочках, дивляться зі стін образи – всього не перелічити. Погляд спиняється на вбранні, різних предметах побуту давніх українців, знаряддях селянської праці та витворах мистецтва щедрих на талант наших земляків. Так, Музей українознавства ЖДУ імені Івана Франка знову народився минулого тижня, після того, як був відремонтований зусиллями свого директора – доцента кафедри лінгвометодики та культури фахової мови В’ячеслава Усатого, а також викладачів і студентів навчально-наукового інституту педагогіки, працівників госпчастини університету.

Усього «Українській хаті» ? 23 роки: перші гості завітали до музею в березні 1991 року, на 177-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Серед відвідувачів був і Василь Скуратівський, який залишив у Книзі музею захоплені слова та щирі побажання науковцям і майбутнім учителям.

В «Українській хаті» господарюють студенти – члени гуртка українознавців, вони проводять екскурсії для школярів і гостей міста, проводять обрядові свята, конкурси читців, заняття з філологічних та педагогічних дисциплін.

Свято відкриття оновленого музею почалося з екскурсії, вечорниць, традиційних ворожінь на Катерини та Андрія, пісень і сценок із народного життя; смакували і вареники, і узвар, і коржі із маком. Гості – викладачі університету – на мить відчули тепло дідівської оселі та поринули у спогади про дитинство.

Побажаймо музею «Українська хата» миру і добра, юначих пісень і гарних свят у його стінах. Нехай міцно тримається його солом’яна стріха, під якою гордо сяє сонцем і блакиттю прапорець із тризубом.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *