Із Нового року стартує всеукраїнський конкурс “Охорона праці – очима дітей”. Він проходитиме у два етапи: перший (відбірний) відбудеться на регіональному рівні в січні-березні 2015 року, другий (фінальний) – у квітні. Саме тоді й будуть визначені переможці у трьох вікових групах учасників: від 6 до 10 років; від 11 до 14 років; від 15 до 18 років. Учасниками конкурсу є учні, вихованці загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів.

Мета конкурсу – привернення уваги суспільства, зокрема свідомо активної молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці. Організатор заходу – редакція журналу «Охорона праці» – закликає всіх зацікавлених долучитися до його проведення.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Положення

про Всеукраїнський конкурс дитячої творчості

«Охорона праці – очима дітей»

з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2015 році

Даний конкурс проводиться в рамках Всеукраїнської акції «Охорона праці – очима дітей», метою якого є привернення уваги суспільства, в тому числі свідомо-активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці.

 

Метою проведення конкурсу є:

привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;

формування активно-cвідомої позиції молоді щодо значення і місця

здорових та безпечних умов праці у різних аспектах духовного, соціально-

економічного, політичного та культурного життя суспільства;

виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у

молоді, як майбутніх роботодавців та працівників;

виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді;

зміцнення позитивного іміджу Державної служби гірничого нагляду та

промислової безпеки України (далі – Держгірпромнагляд).

Конкурс сприяє підвищенню інтересу у дітей та молоді шкільного віку до

поглибленого вивчення проблем у сфері охорони праці.

 

Організація конкурсу

Конкурс організовується і проводиться Державним підприємством «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Держгірпромнагляду України. Конкурс складається з двох етапів:

перший етап конкурсу впродовж січня – березня 2015 року – відбіркові регіональні тури;

другий етап конкурсу квітень 2015 року – Фінал та оголошення переможців.

 

Умови участі у конкурсі

Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам конкурсу.

Роботи, надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держгірпромнаглядом та  його територіальними органами при організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, для транслювання на телебаченні, для передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.

 

Малюнки мають відповідати таким вимогам:

  1. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.
  2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.
  3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.
  4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:

назву роботи;

прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон;

сферу діяльності батьків;

назву навчального закладу;

прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

 

Критерії оцінювання конкурсних робіт:

– актуальність теми;

– практичне значення;

– доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;

– оригінальність та оформлення;

– ступінь самостійності автора у виконанні роботи;

– якість роботи тощо.

 

Відбіркові регіональні тури конкурсу (перший етап)

Відбіркові тури конкурсу проводять на регіональних рівнях, у місті Києві впродовж січня – березня 2015 року.

За організацію проведення відбіркових регіональних турів конкурсу відповідальні територіальні органи Держгірпромнагляду за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних  представництв всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, дитячих та молодіжних громадських організацій, благодійних фондів (їхніх коаліцій), мереж та об’єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіх, хто опікується питаннями виховання свідомо-активної молоді в Україні та хто небайдужий до подолання проблем у сфері охорони праці.

Конкурсні роботи для підведення підсумків конкурсу на регіональних рівнях надсилаються учасниками до територіальних органів Держгірпромнагляду не пізніше 16 березня 2015 року.

Для оцінки і відбору кращих робіт та визначення переможців відбіркових регіональних турів конкурсу організовуються засідання журі.

Склад журі затверджується керівниками територіальних органів Держгірпромнагляду. До складу журі включаються працівники територіальних органів Держгірпромнагляду, представники редакції журналу «Охорона праці», освітянської галузі, мистецтвознавці тощо.

Результати засідань журі оформляються відповідними протоколами, які підписуються усіма членами журі.

Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці відбіркових регіональних турів конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держгірпромнагляду, його територіальних органів та підприємств, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду (далі – офіційні сайти). Нагородження проводиться керівництвомТеруправлінь із залучення спонсорів та співорганізаторів проведення конкурсу.

Автори робіт, які посіли І місця на відбіркових регіональних турах  конкурсу, стають лауреатами конкурсу.

За можливості, проводиться виставкова експозиція найкращих за задумом робіт учасників, організовується їх показ на регіональному телебаченні, у громадському транспорті, офіційних сайтах тощо. До 6 квітня 2015 року твори переможців відбіркових регіональних турів конкурсу, які посіли І місце у трьох вікових групах разом із відповідними копіями протоколів журі, направляються територіальними органами Держгірпромнагляду для участі у Фіналі конкурсу до офісу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за адресою: 02100, м. Київ, вул. Попудренка, 10/1. К/т.: 559-60-63, E-mail: mail@ohoronapraci.kiev.ua , www. ohoronapraci.kiev.ua). Від кожного територіального органу Держгірпромнагляду має надійти не більше трьох художніх робіт.

 

Фінал конкурсу (другий етап)

Проведення Фіналу конкурсу організовується ДП «Редакція журналу «Охорона праці» в період з 13 по 28 квітня 2015 року. Для визначення переможців Фіналу конкурсу організовується засідання журі, склад якого затверджується Головним редактором ДП «Редакція журналу «Охорона праці».

До складу журі запрошуються представники Держгірпромнагляду, Міністерства освіти і науки, Мінсоцполітики, Міненерговугілля, Мінкультури, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держкомтелерадіо, спонсорів конкурсу, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Академії мистецтв, дитячих та молодіжних громадських організацій, засобів масової інформації тощо. Забезпечують прибуття переможців для нагородження в м. Київ Теруправління Держгірпромнагляду.

Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці Фіналу конкурсу урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах.

На офіційних сайтах розміщуються відеоролик кращих малюнків лауреатів та переможців Фіналу конкурсу з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків. Також, за можливості, проводиться виставкова експозиція робіт учасників, формується та організовується їх показ на телебаченні, моніторах у потягах Метрополітену, у маршрутних таксі тощо.

Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок ДП «Редакція журналу «Охорона праці» та залучених до проведення конкурсу спонсорів.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу