14 – 15 грудня у Варшаві відбулась тристороння зустріч Асоціацій ректорів університетів Польщі, Німеччини та України. Захід організували Конференція ректорів академічних шкіл Польщі, Конференція ректорів Німеччини і Спілка ректорів вищих навчальних закладів України за підтримки Міністерства науки та вищої освіти Польщі і Федерального міністерства освіти і наукових досліджень.

Вітчизняні заклади вищої освіти представляла делегація у складі президента Спілки ректорів ВНЗ України, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського, першого віце-президента Спілки, ректора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Віктора Андрущенка, ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віля Бакірова, проректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петра Беха, ректора Національної металургійної академії України Олександра Величка, ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігоря Коцана, ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степана Мельничука, ректора Національного університету біоресурсів та природокористування України Станіслава Ніколаєнка, ректора Київського університету імені Бориса Грінченка Віктора Огнев’юка, голови Громадської ради при МОН України Галини Усатенко і ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайла Згуровського.

Відкрили захід президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі Веслав Банись, віце-президент Конференції ректорів Німеччини Джоана-Елеонора Вебер і президент Спілки ректорів ВНЗ України Леонід Губерський. З вітальними промовами до учасників форуму звернулися ректор Варшавського університету Мартін Пались, професор Д. Ліпінска-Налец, Посол Німеччини в Польщі Рольф Нікель і Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Під час зустрічі відбулися сесійні засідання, на яких обговорено стан вищої освіти в Україні, Польщі та Німеччині, проаналізовано нещодавно прийнятий Закон України «Про вищу освіту», зосереджено увагу на міжнародному співробітництві (інституційні стратегії, приклади позитивної практики, потреби, фінансування) та зміцненні співпраці між ВНЗ цих трьох держав. Щодо останнього, то йшлося про можливості розширення співробітництва з викладання та досліджень, написання спільних грантів у рамках програми ЄС «Горизонт 2020», інтеграцію українських ВНЗ у європейський інтелектуальний простір, проекти Фундації польських ректорів і створення консалтингової групи підтримки тристоронньої німецько-польсько-української співпраці у сфері вищої освіти.

В обговоренні всіх цих важливих і актуальних освітньо-наукових питань узяв участь ректор СНУ імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан.

15 грудня було підписано Угоду про співпрацю між Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України і Конференцією ректорів Німеччини. Цю важливу місію виконали Леонід Губерський і  Джоана-Елеонора Вебер. У рамках угоди передбачено стимулювання і координація співпраці вищих навчальних закладів України і Німеччини; здійснення діяльності, спрямованої на створення ефективної та інтегрованої системи народної освіти; розвиток вищої освіти, науки і культури в країні й за кордоном; представлення завдань вищої освіти і науки та загальних інтересів ВНЗ; здійснення діяльності, спрямованої на формування європейського освітнього і наукового простору; написання спільних грантів у рамках програми Європейського Союзу «Горизонт 2020».

За матеріалами інформаційно-видавничого центру СНУ імені Лесі Українки

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *