17 грудня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулась прес-конференція «Вершини спортивних досягнень студентів ЖДУ імені Івана Франка», що була присвячена перемогам вихованців факультету фізичного виховання та спорту.

«Нещодавно університет святкував 10-річчя факультету фізичного виховання та спорту, це не так багато. Але за такий короткий термін ми виховали плеяду прекрасних спортсменів. Чесно кажучи, я завжди шанобливо до них ставлюсь, адже свого часу теж був долучений до спорту», – зазначив під час відкриття ректор університету Петро Саух.

У свою чергу декан факультету фізичного виховання і спорту додала, що за роки функціонування факультету тут здобували й здобувають освіту 2 заслужені майстри спорту, 9 майстрів спорту міжнародного класу та 78 майстрів спорту України. Представники кожного з 22 видів спорту, що культивуються в університеті, мають чимало нагород. Проте на прес-конференції вирішили представити результати саме з єдиноборств, які займають у ЖДУ імені Івана Франка лідерські позиції.

На прес-конференції зі студентами та журналістами спілкувалися випускник-франківець, вихованець ЖДЮСШ «Авангард» Житомирської обласної ради, який представляє фізкультурно-спортивне товариство «Україна» і дедалі впевненіше додає медалі у скарбницю національної збірної України, чемпіон світу 2013 року, кращий кікбоксер України 2013 року і чемпіон Європи з кікбоксингу 2014 року Володимир Демчук, срібна призерка Чемпіонату Європи з боротьби самбо, чемпіонка України з боротьби дзюдо Аліна Соколовська, володар Кубка світу з кікбоксингу 2013 року Павло Саврадон.

Під час прес-конференції спортсмени ділилися секретами свого успіху, цікавими історіями про підготовку до змагань, їх проведення, організацію тощо. Так, Володимир Демчук поділився особливостями своїх поєдинків під час чемпіонату Європи з кікбоксингу 2014 року, розповів про гайдамацьку шапку, в якій хлопець виходить на бій із суперником. Започаткував таку традицію він під час змагань у Росії. А на нещодавніх змаганнях у словенському Маріборі гайдамацька шапка житомирського спортсмена викликала справжній фурор.

П’ятикурсник ЖДУ імені Івана Франка Павло Саврадон розповів присутнім про те, як саме доля звела його з кікбоксингом. Своїм найважчим турніром він вважає змагання у Італії, де його суперником був чемпіон світу. Щодо планів на 2015 рік, то хоче остаточно відновитися після травми і для початку здобути перемогу на Чемпіонаті України.

Тендітна дівчина Аліна Соколовська розповіла, що в спорт вона прийшла на прохання батька в десять років разом зі своїм братом. Проте склалося так, що брат залишив спорт, а дівчина почала займатися ним професійно. У 2015 році спортсменка планує звернути більше уваги на дзюдо, адже це олімпійський вид спорт та й полюбляє його більше.

На завершення зустрічі із гордістю університету ректор університету Петро Саух вручив диплом «Кращий спортсмен ЖДУ імені Івана Франка» Володимиру Демчуку. А Аліна Соколовська та Павло Саврадон отримали відзнаки «Кращий студент ЖДУ імені Івана Франка». Також спортсмени отримали сувеніри: бейсболки та краватку з емблемами навчального закладу.

«У студентів ЖДУ імені Івана Франка є головне, щоб стати частиною світової спортивної еліти: талант, незламна воля до перемоги і неймовірна працьовитість, а головне – дисципліна й налаштованість. Впевнений, що без цих основних якостей навіть найталановитіший спортсмен нічого не досягне і не здобуде», – зробив висновок Петро Саух.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *