16 грудня на базі санаторію-профілакторію Запорізького національного університету проходила акція «Краплина життя», під час якої студенти та співробітники вишу мали змогу допомогти тим людям, яким необхідні препарати крові для лікування та збереження життя. Ініціатором та організатором акції став волонтерський сектор Студентської ради ЗНУ за підтримки керівництва вишу та відділу виховної роботи.

Під час проведення благодійної акції в Запорізькому національному університеті було створено кілька пунктів із забору крові, експрес-тестування та попереднього лікарського обстеження. Тут працювали дві виїзні бригади Запорізької обласної станції переливання крові, роботу яких очолив лікар-трансфузіолог Юрій Жаболенко. Як він зазначив, за один раз донор може здати від 200 до 450 мілілітрів крові. Протягом двох місяців після процедури організм людини повністю відновлюється, тоді можна знову ставати донором. А от у перший день після забору крові людина обов’язково має відпочивати та добре харчуватися.

Після попереднього обстеження стану здоров’я кров здали 64 представники Запорізького національного університету – студенти різних факультетів та співробітник юридичного відділу Костянтин Борисов. Найактивнішими учасниками Дня донора стали студенти факультету соціології та управління і філологічного факультету ЗНУ.

Усі донори отримали певні пільги: два вихідні зі збереженням оплати за середнім тарифом заробітку (або стипендії), грошову компенсацію, безкоштовне лікування в разі потреби компонентами та препаратами крові, безкоштовне обстеження, безкоштовні консультації лікаря-терапевта та дерматовенеролога та інші послуги.

Окрім того, перед процедурою здачі крові студенти отримували булочку та чай, які приготував для них комбінат громадського харчування ЗНУ.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу