Нещодавно на базі КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» відбувся ІІ (обласний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка та ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентської молоді вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Київської області.

Метою конкурсів є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу, вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої студентської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їхнього творчого потенціалу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

У ІІ етапі конкурсів узяли участь 80 студентів, із них 41 – в мовно-літературному конкурсі імені Т. Шевченка та 39 – в конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

Захід розпочався урочистостями з нагоди відкриття конкурсних перегонів. Усіх причетних до формування любові та пошани до державної мови привітав в. о. директора Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу Валерій Андрійович Ружицький та почесні гості.

Під час виступів було зазначено, що саме мова відіграє консолідуючу роль у єднанні нації, та висловлено надію, що завтрашня Україна говоритиме українською! Жодного з гостей, конкурсантів та викладачів не залишило байдужим виконання студентським хором коледжу пісень українською мовою. А коли зазвучав Гімн нашої держави, всі присутні у святковій залі підхопили слова і з гордістю за свою державу, за свій народ доспівали його до кінця.

Упродовж 3-х годин студенти виконували конкурсні завдання. А вони цього року були тісно пов’язані з подіями, що відбуваються зараз на сході України, та подіями Майдану зими 2013-2014 року. Студенти цього року писали листи до невідомих воїнів АТО; до матерів цих воїнів; до тих, хто винен у подіях, що зараз відбуваються.

Обов’язковою умовою написання усіх конкурсних робіт було використання у них цитат з творів Т. Шевченка, що є суголосними подіям на Майдані кінця 2013 – початку 2014 року та подіям, що відбуваються зараз у державі. Адже Шевченко – вічний, його голос, що звучить у кожній з поезій,  актуальний у будь-який час.

У той час, коли студенти виконували конкурсні роботи, відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови, на якому голова методоб’єднання Рогозовець Я. Л. ознайомила усіх з роботою на ІІ семестр 2014-2015 навчального року. Особливе місце у цій роботі, зазначила вона, належатиме організації та проведенню у березні 2015 року обласної студентської конференції, присвяченої 85-річчю від Дня народження великої української поетеси Ліни Костенко. Члени засідання обговорили формат запланованої конференції: теми, секції, регламент виступів тощо та виробили єдине бачення у її проведенні.

Від імені усіх конкурсантів, викладачів, гостей висловлюємо глибокі слова вдячності господарям – в. о. директора Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу Валерію Андрійовичу Ружицькому, викладачам та студентам коледжу – за теплим прийом та надану допомогу в проведенні обласного заходу.

За інформацією департаменту освіти і науки Київської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *