Викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка 17 грудня взяли участь у практичному семінарі-навчанні для видавців і поліграфістів області «Дотримання вимог стандартів України у видавничій та поліграфічній діяльності».

Навчальний захід проходив за підтримки департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Житомирської облдержадміністрації. Житомирських видавців навчали викладачі кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології: Андрій Близнюк, Наталіна Зелінська та Тетяна Безверха.

Під час зустрічі було проведено аналіз соціально значущої літератури місцевих авторів, які були видані в 2014 році. Також було обговорено особливості дотримання службової частини книги та оформлення початкових та прикінцевих сторінок видання. Викладачі намагались пояснити видавцям про обов’язковість дотримання вимог державних видавничих стандартів України.

«Більшість видавців розуміють необхідність і важливість дотримання державних стандартів при підготовці й поліграфічному виконанню книжкових видань, але волюнтаризм, сформований за останні 20 років, буде нелегко подолати. Покращення буде неодмінно –  багато видавців висловили бажання консультуватись з викладачами кафедри», –  зазначила асистент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Наталіна Зелінська.

Під час діалогу видавці Житомирщини поділилися труднощами підготовки видань в умовах кризи галузі та висловили сподівання на співпрацю. Департамент й далі виділяє кошти для соціально значущої літератури, розуміючи, що книговидавництво – стратегічний пріоритет державотворення.

Прес-центр Житомирського державного університету імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу