Через конфлікт в Україні 147 шкіл залишаються зачиненими в частинах Донецької області, де тривають бойові дії. Через це майже 50 000 дітей не мають доступу до навчання з 1 вересня.

Деякі школи зруйновано повністю, тоді як інші залишаються зачиненими через питання безпеки. На територіях, що перебувають під контролем українського уряду, 187 освітніх закладів є повністю або частково пошкодженими.

“Повернення дітей до школи та їхній доступ до освіти надзвичайно важливі. Діти є справжніми жертвами цього конфлікту, адже доступ до навчання та освіти дуже обмежений. Деякі діти стають свідками насильства, бойових дій та артилерійських обстрілів. Ми нагадуємо усім сторонам конфлікту в Україні, що діти повинні бути захищеними від насильства, яке відбувається на сході”, – сказала Марі-П’єр Пуар’є, регіональний директор ЮНІСЕФ Центральної та Східної Європи і країн СНД.

У надзвичайних ситуаціях школа має вирішальне значення для підтримки стабільності та структурованості в житті дітей. В Україні освіта допомагає полегшити травму і стрес у дітей, які живуть у зоні конфлікту.

Становище більше ніж 1,7 мільйона дітей, на яких негативно впливає конфлікт на сході України, залишається надзвичайно несприятливим. З березня 2014 року більше ніж мільйону осіб довелося залишити свої домівки. Із них майже 530 000 людей є внутрішньо переселеними, зокрема щонайменше 130 000 дітей.

Внутрішньо переміщені діти мають обмежені можливості для інтеграції в освітню систему в місцях переміщення, адже батьки не хочуть реєструвати своїх дітей в нові школи, бо чекають на переміщення надалі або мають наміри повернутися додому.

ЮНІСЕФ потребує 32,4 мільйона доларів США для розширення гуманітарної допомоги, щоб покрити нагальні потреби 600 тисяч дітей та їхніх родин в Україні. Зокрема:

·         225 000 дітей шкільного віку потребують шкільного приладдя для навчання;

·         100 000 дітей потребують психологічної підтримки для подолання стресу;

·         вакцини проти поліомієліту терміново необхідні для вакцинації дітей згідно запиту уряду України;

·         250 000 дітей та жінок потребують питної води та предметів особистої гігієни.

“ЮНІСЕФ дуже вдячний за внески, які вже були надані деякими донорами. Ми також закликаємо усіх підтримати ЮНІСЕФ та наших партнерів, щоб розширити гуманітарну допомогу, аби покрити термінові потреби дітей, особливо тепер, коли зима та холод загострюють ситуацію,” – сказала Марі-П’єр Пуар’є.

ЮНІСЕФ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *