У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Добре вдома” можуть отримати консультацію та допомогу матері, які відмовляться від новонародженої дитини, сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Працюватимуть й із дітьми, які мають особливі потреби або потребують термінової допомоги та безпечного проживання. Про це повідомляє Мінсоцполітики з посиланням на  Дніпропетровську ОДА.

Центр працює у Дніпропетровському районі в селищі Ювілейне. Він створений шляхом реформування районного дитячого будинку. У 2013 році для дітей, які впродовж тривалого часу не були влаштовані в сім’ю, створено Малий груповий будиночок «Мій дім». Умови проживання тут максимально наближені до сімейних – створена домашня атмосфера, діти беруть участь у побуті та самообслуговуванні. За час існування будиночку в ньому проживали 15 дітей, із них двоє дітей усиновлено, одну дитину взято під опіку, чотири дитини закінчили цей заклад.

«Забрати дитину з кризової родини багатьом здається найпростішим способом. Однак це не так. У цьому центрі працюють як із дітьми, так і з дорослими. Спеціалісти допомагають зрозуміти батькам, що дитина – це сенс їхнього життя. Такі центри повинні з’являтися всюди», – сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Борис Трейгерман.

PM723image002У новоствореному Центрі батьків навчають догляду та вихованню дітей, проводять розвиваючі заняття та надають юридичну, логопедичну та психологічну допомогу, проводять корекційну роботу з дітьми з особливими потребами.

У Центрі працює 4 відділення. Перше – служба підтримки сім’ї. Тут працюють психологи, арт-педагог, логопед, діє школа раннього розвитку.
«Ця служба затребувана. Адже всі ми розуміємо, скільки сьогодні коштує консультація психолога чи юриста. А тут для кризових сімей послуги надаються безкоштовно», – зазначила директор Центру Олена Гуржій.

Друге відділення – це служба раннього втручання. Її спеціалісти допомагають сім’ям, які виховують дітей до 7 років з особливими потребами. За словами Олени Гуржій, дуже важливо якомога раніше допомогти родині подолати труднощі. А також готувати суспільство до того, що ці діти не повинні бути вигнанцями і не потрапляти до інтернатів.
Третє – стаціонарне відділення матері і дитини. Тут обслуговують жінок, які потенційно можуть відмовитися від дитини.

Останнє відділення – термінового влаштування дітей, які пережили насилля або втратили родину. Спеціалісти працюють над тим, щоб дитині якнайшвидше надали необхідний статус і вона отримала нову родину.

«Головне завдання – створити в кожному районі такий заклад. Це, безумовно, великі кошти. Але ми повинні розуміти, що це набагато краще саме для дитини, а також це інвестиції для країни. З гордістю можу сказати, що сьогодні вже 85 % сиріт України виховуються в сімейних формах виховання. Але нам треба працювати на випередження, щоб дитина не стала сиротою, не зазнала процесу розриву з рідними. Створювати таки заклади треба на базі інтернатних установ. Треба змінювати підходи, персонал і надавати послуги різного плану. Тому що це і притулок, і центр соціально-психологічної реабілітації, і центр матері та дитини, гуртожиток. Під одним дахом об’єднуються різні форми. Мінсоцполітики робить усе, щоб це юридично закріпити», – сказав директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.

Він зазначив, що в Україні це другий такий центр. Унікальність цих закладів у тому, що саме на районному рівні створюється установа, що об’єднує різні види структур.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *