Стало відомо, чому  корисно читати добрі книжки. Учені з Атлантського університету вирішили вивчити і підтвердити теорію, що читання будь-якої художньої літератури може впливати на мозок людини.

Дослідники запропонували 21 добровольцеві щодня протягом тижня читати по тридцять сторінок друкованого тексту. За шаблон узяли роман «Помпеї» Роба Харріса, в якому, як відомо, описуються реальні події.

Спеціальне МРТ-сканування, проведене після закінчення досвіду, дало американцям змогу встановити, що безпосередньо після читання в лівій скроневій частці кори головного мозку всіх учасників спостерігалося підвищення активності нейронів, яка проявлялася й надалі.

Учені довели можливість впливу доброї літератури на мозок і характер людини, і  погляди на життя. Адже при прочитанні літератури позитивного характеру дії, що відбуваються у творі, змушують будь-якого читача співпереживати і пропускати все через призму своєї свідомості. Отже, формується правильно орієнтована особистість. Підтвердженням цьому слугують і дослідження інших вчених, із Суссекса. Вони з’ясували, що навіть кілька хвилин читання, практично повністю зводять нанівець стресові реакції організму.

За матеріалами сайту  svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *