Першим пунктом порядку денного зборів трудового колективу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки (ІТРЕ) “Львівської політехніки” був звіт очільника цього  навчально-наукового підрозділу професора Івана Прудіуса за п’ять останніх років. Доповідь  збалансована щодо висвітлення у ній позитивних зрушень та недоліків у роботі.

Порівняно з іншими навчально-науковими інститутами ІТРЕ займає передові позиції у науково-дослідницькій діяльності, виконує значний обсяг бюджетної наукової тематики, а також за господарськими договорами з підприємствами і установами. Науковці мають найбільше надрукованих праць у престижних світових журналах. За 5 років тут захистили 12 докторських і 49 кандидатських дисертацій.

Водночас доповідач наголосив, що профорієнтаційна робота  серед учнів шкіл із залучення їх на навчання в інститут не є вельми успішною. Студенти, зараховані на перший курс, мають низький прохідний бал. Невипадково торік відраховано за неуспішність 70 студентів. Щороку зменшується кількість студентів-контрактників. Попри певні недоліки, випускники ІТРЕ знаходять місце праці, хоча не завжди за спеціальністю. Кращі випускники інституту нині успішно працюють у провідних фірмах світу.

Другим питанням порядку денного було вибори директора інституту. Окрім Івана Прудіуса, свою кандидатуру висував завідувач кафедри телекомунікацій, доктор технічних наук Михайло Климаш. Але в ході зборів він зняв свою кандидатуру.

Іван Прудіус, викладаючи власну програму, зробив акцент на перетворення інституту з навчально-наукового на науково-навчальний. Головне — інноваційні розробки, вдосконалення навчальних програм відповідно до запитів ринку праці, запровадження нових спеціальностей. За підсумками таємного голосування за претендента подано 129 голосів “за” і 42 “проти”.

У зборах трудового колективу інституту взяв участь і виступив ректор  “Львівської політехніки”, професор кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювання Юрій Бобало. Промовець говорив не стільки про проблеми свого інституту, скільки про загальноуніверситетські.  Відповідно до нового Закону України “Про вищу освіту” аудиторне річне навантаження на викладача зменшилось із 900 годин до 600. Окремі викладачі у зв’язку із цим занепокоєні тим, що  скорочуватимуть штати. Ректор натомість категорично відкинув подібні побоювання. Жодного скорочення не буде. Інша річ, що треба переглянути доцільність тих чи інших дисциплін. Є такі курси, які викладачі читають лише для 15-20 студентів. Треба об’єднувати дисципліни і читати лекції для потоку в 200-300 студентів із різних споріднених інститутів.

Щодо залучення додаткових коштів ректор університету професор Юрій Бобало висловився чітко:  “Не сподівайтеся на бюджетне фінансування наукових робіт. Залучайте кошти, гранти в рамках програм Європейського Союзу “Горизонт-2020”, Еразмус + та інших”. Зачепив він і питання екстернату та заочної освіти. Попри те, що ці студенти платять за навчання, не можна ігнорувати якість їхніх знань. Адже заочники отримують такий же диплом державного зразка.

Ректор висловив сумнів у доцільності збереження так званих “вільних тижнів” у графіку навчання. Він наголосив на необхідності продовжити розпочату боротьбу із плагіатом у дипломних роботах студентів і дисертацій науковців. Для цього в університеті вже розпочали створювати бази  даних.

На зборах також прозвучало, що впродовж  2014 року не було жодного випадку затримки зарплат і стипендій, хоча інші ВНЗ мали такі проблеми. Є надія, що фінансову стабільність буде збережено і в новому році. Наприкінці ректор  подякував колективу інституту за спільну працю, привітав присутніх з  Новим 2015 роком і Різдвом Христовим.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу