Люди з проблемами пам’яті, які мають університетську освіту, більше ризикують отримати інсульт, свідчить нідерландське дослідження, опубліковане в журналі Stroke.

Учені з’ясували, що у людей із вищою освітою ризик інсульту був на 39 % вищий, ніж у менш освічених. Це може пояснюватись тим, що ранній захист від зниження когнітивних функцій був зруйнований. Учені спостерігали приблизно за 9 тисячами людей у Роттердамі протягом 20 років.

Учасники були віком від 55 років, без проблем зі здоров’ям. До 2012 року в учасників групи сталось 1134 крововиливів у мозок. Дослідники з університету Еразма Роттердамського виявили, що для людей, які раніше скаржились на провали у пам’яті, існує підвищений ризик інсульту.

Однак ризик інсульту був ще вищим, якщо учасник дослідження мав високий рівень освіти. Арфан Ікрам, доцент нейроепідеміології в Роттердамському університеті, каже, що освіта була хорошим показником здатності мозку боротися проти когнітивних ушкоджень, таких як деменція. Ця здатність, відома як когнітивний резерв, формується в ранньому віці, для захисту від ушкодження мозку. Пан Ікрам каже, що у людей із високим рівнем освіти ушкодження або деменції мозку відбуваються довше.

“Але якщо такі люди починають скаржитись на пам’ять, це означає, що механізм когнітивного резерву більше не діє”, – каже вчений.

Як каже пан Ікрам, проблеми з пам’яттю можуть бути важливим сигналом для спостереження за людиною.

Інсульт виникає, коли кровоносні судини, які доправляють до мозку кисень і поживні речовини, блокуються через тромб або розриваються. Коли це стається, клітини мозку починають відмирати. Медики вважають, що такі проблеми зі здоров’ям, як діабет, високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину, можуть збільшити ризик інсульту. Здоровий спосіб життя, фізична активність і відмова від куріння можуть допомогти зменшити основні ризики.

За матеріалами bbc.co.uk

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *