Цим винаходом зараз користується практично кожен, причому застосовують для абсолютно різних справ.

А з’явився скотч у 1923 році. Саме тоді нікому не відомий винахідник Дрю Річард знайшов роботу на фірмі, яка займалася виробництвом наждачного паперу. Керівництво компанії поставило перед ним завдання відстежити темпи продажів паперу в магазинах і майстернях. І одного прекрасного дня, відвідавши таку майстерню з ремонту машин, Дрю звернув увагу, що при фарбуванні авто кількома кольорами, лінії на стиках фарби нерівні. Він захотів вирішити цю проблему. Наступного разу він прийшов із «клейкою стрічкою у руках: промазана клеєм з двох сторін, завширшки 5 сантиметрів. Але коли почалася робота, стрічка пом’ялась.  Досвідчений маляр попросив тоді трохи доопрацювати винахід.

76887

Однак давати гроші на новий винахід Річарду ніхто не хотів. Тільки через 7 років Дрю  згадав про свій винахід. І вже 8 вересня 1930 на світ з’явився недосконалий зразок скотчу, який одразу ж відправили замовникові в Чикаго. Яким було здивування винахідника, коли він дізнався, що всі його старання гідно оцінили, а витрати з лишком окупилися.

Цікаво, що існує кілька версій того, звідки походить сама назва «скотч». Найбільш неймовірна про те, що в Америці назвали свою клейку стрічку на честь шотландського напою і його скупих винахідників. Адже клей спочатку на стрічку наносився тільки економно – по краях.

А в 1953 році  учені знайшли скотчу цікаве застосування. Виявляється, за допомогою клейкої стрічки можна робити щось на кшталт фотографій або рентгенівського знімка. Суть у тому, що клей, нанесений на стрічку, з часом так в’їдається у папір, що може залишити певний відбиток.

Крім корисних якостей клею, з часом відкрили і його негативний вплив на папір. Так, розірвані сувої Мертвого моря були склеєні скотчем для міцності. І майже одразу з’ясувався неприємний факт, що клей проник крізь папір і знищив старовинний і цінний текст свитка. Після такого фіаско Ізраїль створив навіть спеціальне відомство для видалення залишків скотчу з особливо цінних паперів.

Хоча скотч і корисний винахід, що не  втратив своєї актуальності і донині, він може впливати і руйнівно, якщо не вміти ним користуватися.

 За матеріалами mona.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *