Днями відбувся візит до Чеської Республіки делегації освітян із України для обміну досвідом у здійсненні реформ у сфері освіти, для вироблення освітньої політики й налагодження співпраці.

Українську делегацію представляли голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич, член парламентського Комітету ВР Тарас Кремінь, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун і заступник міністра освіти і науки Павло Полянський. До складу делегації також увійшли ректор Київського університету ім. Б. Грінченка, академік Національної академії педагогічних наук України Віктор Огнев’юк, помічник ректора Сумського державного університету з питань менеджменту якості освіти Дарина Левус, Голова Громадської ради при МОН Галина Усатенко.

Програма роботи та перебування в Чехії освітян була зорієнтована на практичні питання реформування й функціонування галузі, зокрема, в сегменті загальної середньої та професійної освіти.

Під час перебування української делегації в Чехії віце-президент Сенату Чеської Республіки пані Мілуша Горська розповіла про успіхи та уроки освітньої реформи, досвід роботи над етапними законами про освіту. Зокрема, йшлося й про нову стратегію діяльності Чеської Академії наук у контексті нових викликів європейського простору досліджень та інновації.

Під час робочої зустрічі в Міністерстві освіти, молоді та спорту із заступником міністра паном Й. Фідрмуцена, головами департаментів обговорено питання кар’єрного зростання вчителя та оцінки його кваліфікації, Національної рамки кваліфікації та рівнів освіти, фінансування освітянської галузі.

Окрема увага приділялася й чеським закладам освіти, що їх відвідали члени української делегації. Освітяни побували в одному з найстаріших навчальних закладів Праги, але сучасному за своїми методиками викладання та підходами – початковій школі «Водичкова», що має мистецький профіль; гімназії професора Патачки та приватній середній професійній школі мистецтва і менеджменту.

Українська делегація освітян також зустрілася з головою Комітету з європейських справ Онджеєм Бенішеком і представником Комітету з освіти Вацлавом Гампелом Парламенту Чехії. Під час зустрічі обговорювалися питання стратегії співпраці між Україною і Чехією, зокрема, у європейському просторі освіти. Варто зауважити, що саме Чеська Республіка у Вишеградській четвірці має намір опікуватися питаннями освіти  співпраці з Україною.

Під час зустрічі української делегації з депутатом Європарламенту від Чехії Міхаелою Шойдровою, великим другом України, обговорено стратегічні напрями співпраці – зокрема, розширення квоти учасників Програми ЄС «Erasmus+» для України. Так завершився візит української делегації до Чеської Республіки.

Успіхи й уроки Чеської Республіки, як і досвід інших країн ЄС, цілком може бути використаний при доопрацюванні рамкового закону України «Про освіту», а особливо –  при складанні «дорожньої карти» кроків із реформування дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти.

Поїздка освітян відбулася в рамках проекту Асоціації з міжнародних питань (АМО) «Чеська підтримка трансформації системи освіти в Україні», що реалізується в рамках Програми трансформаційної співпраці МЗС ЧР.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу