У минулі вихідні в Запорізькому національному університеті відбувся перший інформаційно-консультативний семінар із цілої низки питань, присвячених зовнішньому незалежному оцінюванню знань та вступній кампанії 2015 року. Участь у заході взяли майже 500 гостей вишу – старшокласники шкіл міста й області, а також батьки майбутніх абітурієнтів та учителі старших класів.

Проконсультувати школярів і розповісти про зміни, передбачені новим Законом України «Про вищу освіту» щодо нововведень і вимог до проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2015 року, завітали на семінар представники адміністрації ЗНУ – перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Дмитро Секиринський, відповідальний секретар приймальної комісії вишу Станіслав Іваненко та директор Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова.

Із вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Він зазначив, що цього навчального року у зв’язку із введенням в дію нового Закону України «Про вищу освіту» фахівці Запорізького національного університету та представники регіонального центру моніторингу якості освіти розпочинають серію семінарів, що мають на меті поінформувати вступників про зміни, передбачені під час проведення ЗНО-2015, а також щодо нововведень у Правилах прийому наступного року.

Керівник регіонального центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова, звертаючись до старшокласників та їхніх батьків, зазначила, що Запорізький національний університет багато років є вишем-партнером центру, на базі ЗНУ проходять безкоштовні пробні тренінги із ЗНО. Виш також виступає базою для проведення основної сесії із тестування з усіх предметів, передбачених зовнішнім незалежним оцінюванням знань. Світлана Олегівна також наголосила, що головною відмінністю вступної кампанії 2015 року буде те, що стати студентом вишу можливо виключно на підставі сертифікатів ЗНО поточного 2015 року (сертифікати попередніх років не діють). Іншими словами, особам, які є випускниками попередніх років, також необхідно буде підтверджувати свій рівень знань під час вступної кампанії 2015 року. Вона також наголосила, що для проходження тестувань дозволяється обирати до чотирьох предметів. Із переліку тестових предметів цього року вилучені «Всесвітня історія» та «Світова література». Водночас, обов’язковим абсолютно для всіх напрямів підготовки та спеціальностей буде показник із рівня знань з «Української мови та літератури». Окрім того, з двох предметів – «Українська мова та література» і «Математика» – передбачені за новими правилами два рівні складності (базовий і поглиблений). Не всі ВНЗ та спеціальності вимагають знання поглибленого рівня, тому майбутнім абітурієнтам варто заздалегідь ознайомитися із вимогами тих вишів, які вони обиратимуть для вступу. Також Світлана Павлова зазначила, що тестові завдання поглибленого рівня не завжди збігаються зі шкільною програмою, а відтак, вимагають додаткових знань від вступників – до цього треба підготуватися заздалегідь.

Передусім, як зазначила Світлана Павлова, випускники мають визначитися із вибором вишу, який вони вказуватимуть в анкетуванні і до якого планують подавати заяви. За умов вступу на бюджетну форму навчання абітурієнти будуть зараховані лише до того ВНЗ, який позначать першим у рейтингах. В усіх інших вони зможуть навчатися лише на контрактній основі.

Ще однією особливістю ЗНО в 2015 році є терміни проведення тестувань: перша сесія – з «Української мови та літератури» – відбудеться вже наприкінці навчального року, 24 квітня. А остання (з хімії) – буде проведена 26 червня. Окрім того, майже паралельно з основною, наступного року проходитиме і додаткова сесія ЗНО – в період із 9 червня по 9 липня.

Таким чином, у сертифікатах ЗНО з 2015 року будуть зазначені три рівні оцінювання: середній бал атестата – від 1 до 12; оцінка за базовий рівень тестування – до 100 балів; оцінка за поглиблений рівень тестування – від 100 до 200 балів. Кожен ВНЗ визначатиме мінімальний прохідний бал самостійно. Світлана Павлова також детально розповіла старшокласникам про правила проведення тестувань за різними рівнями складності.

Окрім того, традиційно на базі вишу проводитимуть безкоштовні пробні тестування, які дозволять не лише проконтролювати рівень знань випускників, нададуть можливість заздалегідь заповнити прогалини у знаннях, а також морально та психологічно підготуватись до проходження основної сесії ЗНО.

Важливо пам’ятати, що за формування пакета документів для випускників шкіл цього навчального року відповідають адміністрації шкіл. А от випускникам попередніх років або випускникам коледжів і технікумів потурбуватися про реєстрацію для участі в ЗНО доведеться самостійно. Реєстрація розпочинається вже з 5 січня 2015 року і триватиме до 20 лютого.

Варто зазначити, що в Запорізькому національному університеті вже кілька років поспіль діє Консультативно-інформаційний пункт реєстрації на основні сесії ЗНО: його фахівці допомагають учасникам зовнішнього незалежного оцінювання підготувати документи, заповнити правильно форми, надають потрібні консультації тощо.

Відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко розповів присутнім про умови вступу до ЗНУ і провів презентацію електронних ресурсів – сайтів Міністерства освіти і науки України та Запорізького національного університету. Він акцентував увагу на документах, які регламентують вступну кампанію 2015 року, а також продемонстрував, як користуватися ресурсами в розділах «Приймальна комісія ЗНУ», «Абітурієнту», «Вступ 2015. Віртуальний консультативний центр» тощо. Станіслав Валентинович також розповів про систему нарахування балів для вступників Запорізького національного університету.

Кількість ВНЗ, до яких можна подавати заяви абітурієнтам 2015 року, обмежуватиметься п’ятьма – за трьома спеціальностями в кожному з них. Визначним моментом вступної кампанії-2015 є відсутність хвиль зарахування. Вже 2 серпня 2015 року буде оприлюднений перший рейтинговий список. Тим, хто потрапить на місця держзамовлення, необхідно буде одразу подати до вишу оригінали документів. Не пізніше 8 серпня 2015 року відбудеться зарахування на бюджетні місця.

Відповідальний за Консультативно-інформаційний пункт реєстрації на основні сесії ЗНО в Запорізькому національному університеті Дмитро Секиринський, у свою чергу, розповів про порядок реєстрації документів для ЗНО та про роботу пункту. Він також нагадав про можливість пройти пробні безкоштовні тестування, на участь у яких можна зареєструватися на офіційному сайті ЗНУ, починаючи з 12 січня 2015 року. А вже з 15 березня 2015 року розпочинаються пробні тренінги. Він також розповів майбутнім абітурієнтам про підготовчі курси, які діють у виші для вступників.

Наприкінці зустрічі представники ЗНУ запросили випускників відвідати наступні семінари-консультації, які їм допоможуть підготуватися й успішно пройти тестування. Наступний семінар відбудеться в Запорізькому національному університеті вже в лютому 2015 року.

 Прес-центр ЗНУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *