Співробітники Київського університету імені Бориса Грінченка Андрій Кусий та Денис Лебедюк уже майже місяць увесь свій вільний час витрачають на ремонтування військової бронетехніки, що постраждала в зоні проведення АТО.

За цей час нашими волонтерами відремонтовано одну БРДМ (броньована розвідувально-дозорна машина), яка найближчими днями буде повернена на схід та рятуватиме там життя українських військових.

І хоч машина потрапила до рук Андрія та Дениса дуже  пошкодженою, після ремонту вона має вигляд нової.

«Головна проблема цих машин – це їх габаритність та брак вільного місця всередині. Така машина не розміститься в звичайному гаражі, тому необхідне спеціальне приміщення. Всередині місця мало, розрахована машина на 4 осіб. Тому проводити ремонтні роботи не дуже зручно: то вдаришся об щось, то не підлізеш до потрібного агрегату. Ідеально працювати всередині вдвох – один ремонтує, інший допомагає чи подає необхідний інструмент. Кожен новий день, проведений за ремонтом бойової машини, дає нам з Денисом безцінний досвід «манери спілкування» з машинами такого типу. З дитинства ми звикли їздити у стареньких «Жигулях» наших дідусів, чути і бачити, як вони ремонтували своїх «залізних коней» і передавали нам естафету у ремонті вазівської класики. І от тепер наші навички в ремонті класичних автомобілів 70-х років минулого сторіччя допомагають нам опановувати техніку іншого призначення, але з тієї ж епохи. Так, нам у чомусь складно – літератури немає, ти не знаєш, як має працювати той чи інший механізм. Але рятує досвід старших товаришів, які або працюють на військових заводах, або мали досвід у ремонті подібної техніки. Так, колективними силами було відремонтовано одну БРДМ, в якій розлетілось зчеплення, пошкодивши при цьому трубопровід зчеплення, робочий циліндр, зламався теплообмінник водомету, протікали радіатори та пусковий підігрівач. Якби не допомога небайдужих людей, які допомагали хто чим міг: хто порадою, хто дров привезе, хто робочою силою, ми не впорались би самі. Я дякую всім, хто зробив вклад у відновлення машини, віддав їй частину своєї душі. Але це лише початок, оскільки попереду ще багато роботи з відновлення іншої військової техніки. Впевнений, що Динаміт (таке ім’я ми дали відновленій  машині на честь загиблого бійця добровольчого батальйону) врятує не одне життя наших славних воїнів», – сказав Андрій.

«Хочемо подякувати адміністрації нашого університету за розуміння та підтримку! Також, дякуємо автоклубу «Клуб позашляхових пригод» за технічну, моральну підтримку та за те, що завдяки їм ми з Андрієм і потрапили на ремонт машин», – додав Денис.

Війна повністю виснажила ресурс бойової машини, тому вона повернулась до Києва. Але силами волонтерів машина була  відновлена і вже сьогодні вона готова повернутись в стрій, аби рятувати життя українських військових.

Усі ремонтні роботи проводяться небайдужими людьми, які знаються на техніці чи просто хочуть зробити свій внесок у цю добру справу. Відновлення техніки відбувається за підтримки Благодійного фонду «Територія життя» та завдяки коштам, зібраним небайдужими людьми, які з тих чи інших причин не можуть допомогти фізично, тому допомагають матеріально.

Хлопці обіцяють не зупинятися, допоки їхні вміння будуть необхідні країні та її захисникам!

Андрій та Денис закликають усіх небайдужих приєднатись до цієї шляхетної та надзвичайно важливої справи.

Усі охочі можуть звернутись до НДЛ інформатизації освіти КУ імені Бориса Грінченка, де працюють Андрій та Денис, за телефоном (044) 461-02-47 та дізнатись, яким чином можуть допомогти.

Необхідні насамперед ті, хто знається на автомобільній техніці.

Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *