Щирість і толерантність – одна з найкращих рис характеру одеситів. І це невипадково. Тут, на півдні України, на невеличкій території злилися в одну долі людей багатьох національностей, збагачуючи одна одну, переплелись їхні мови та культури.

Отже, сприяння більшому розумінню мовних і культурних традицій народів Одещини, їх солідарності, зміцненню їхніх міжмовних і міжкультурних зв’язків – завдання дуже важливе та актуальне. Саме тому вже всьоме проходить в місті Одесі фестиваль «Райдуга мов», який цього року організує управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації, есперанто-клуб «Вердажо» та факультет української філології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.

Уже два роки поспіль університет стає домом для цього фестивалю, відкриває свої гостинні двері для представників майже 30 мов і культур, серед яких англійська, арабська, білоруська, гагаузька, голландська, грецька, дарі, есперанто, іспанська, італійська, китайська, молдовська, німецька, польська, пушту, ромська, словацька, турецька, туркменська, українська, французька, чеська, чуваська, шведська.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 20 грудня 2014 року, на якому, крім організаторів, були присутні й представники консульських установ та національно-культурних товариств. На початку зі словами привітання до фестивалю звернувся ректор університету академік О. Я. Чебикін, який наголосив на важливості цієї події для культурного життя південного регіону України та побажав учасникам фестивалю життєвих і творчих успіхів.

Яскраве розмаїття талантів та мов продемонстрували присутнім лауреати міжнародних конкурсів, студенти інституту мистецтв Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського. Українську народну пісню «На вулиці скрипка грає» темпераментно виконала студентка Н. Гарячева, пісню китайською мовою «Легенда про кохання» ніжно та емоційно заспівали студенти І. Хантя і Мен Ян, німецьку версію ареозо Ніни з рок-опери «Дракула» яскраво представила М. Скобирєва, а «Пісню про кохання» канадського композитора Фендерфена довірчо виконала А. Буйницька. Чудовим фіналом концертної програми став стрімкий «Гуцульський танок» університетського ансамблю «Орхестра», художнім керівником якого є викладач Ніна Лісовська.

Продовженням фестивальної програми стали презентації учасників, представивши свої мови та культури дуже змістовно та цікаво, висвітливши їх найцікавіші етнографічні, лінгвістичні та навіть кулінарні особливості. Так, представники турецької та туркменської мови щиро запрошували всіх охочих скуштувати найсмачніші страви своєї національної кухні.

Яскравою та цікавою для присутніх була виставка художніх творів студентів і викладачів художньо-графічного факультету університету. Виставка декоративно-ужиткового мистецтва була підготовлена Одеським центром української культури та Об’єднанням народних майстрів «Світлиця» Українського дому міста Одеси.

Фестиваль, безумовно, став важливою подією в житті Одещини, бо кожен із його учасників на особистих прикладах продемонстрував зразок відкритості та щирості, готовності до міжнаціонального та міжкультурного порозуміння, до злагоди й миру між народами.

За інформацією ПНПУ ім. К.Д.Ушинського

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу