Віртуальний «Я». Стосунки з присмаком реальності - virtualЛюбов, кар’єра, дружба, секс… У кожного «юзера» свої мотиви, цілі, бажання, потреби. Мільйони сплетених у мережі, де пульс пришвидшується не від дотику чи від подиху, а від набору знаків, кодів, символів – віртуальних емоцій… Ось таке воно, наше «глобальне село», у якому всі про всіх усе знають. Ласкаво просимо! Усесвітня соціальна мережа…Друг другові – не товариш
Бульбашки останнього бокала шампанського приємно збуджують теплом суботній мозок. Вечір пробігає по тілу легкою прохолодою травня – і виплигує чорною кішкою на вулицю. Ми після pre-party в улюбленому лаудж-барі впевненою ходою (наскільки вона тільки може бути впевненою з висоти своїх підборів, із легким хмелем у скронях) вирушаємо знелюдненою вулицею до фабрики нічних мрій – танцполу!
– Sorry… – виринає з переходу дещо спантеличене обличчя неукраїнської зовнішності. – How can we get to the Dream town? – починає нервово покушувати губи.
Поки я гордо продовжую траєкторію свого руху, бо набрала маху і по інерції мене понесло далі, моя комунікабельна подруга таки на пониженій передачі різко ввійшла в поворот до непроханих гостей.
Що? Dream town? – засвітила неукраїнські обличчя своєю усмішкою. – Це далеко, та й він уже, мабуть, зачинений… А навіщо вам? – звичайно, англійською висловилася моя наставниця.
Ми приїхали до друга на весілля зі Швеції… – починає гордо інший блондин варязької зовнішності, – хотіли розважитися, і от заблукали…
Ага, ну, звичайно! – нервово кидаю в їхній бік (ненавиджу зневажливого ставлення іноземців до українських дівчат).
Та їхні блакитні очі так благально дивилися знизу й вимолювали прощення – довелося змилуватися за умови, що у клубі вони від нас відчепляться. Звичайно, цього не сталося… І нічого «такого» не сталося теж! Ми розпрощалися… Замість байдужого «Goodbay» почули: «А під яким іменем ви у «Facebook?» Після того я та моя подруга з’явилися в однойменній соціальній мережі. «Друзів» же потрібно додавати, перепрошую, пам’ятати!
Популяція «Facebook», що стартував як сайт для загального користування студентів Гарварду, дорівнює населенню США, Німеччини та Японії, разом узятих. Сайт став лідером соціальних мереж в інтернеті. Сьогодні головне завдання його засновників – захист акаунтів від зламу. Оскільки конфіденційну інформацію про користувачів «зломники» часто використовують в особистих і навіть злочинних цілях.

Батьківська опіка – «зафрендити» чи відхилити?
Доню, коли ти вже встигла вийти заміж?
Тату, це ми просто заручилися.
????
На щастя для батьків, так змінила свій сімейний статус Оксана не на паспортній сторінці, а «В контакті». На нещастя для дівчини, вони захотіли її «зафрендити»… Тепер створений за власним бажанням образ, ще вчора такий сексуальний і сміливий, дещо трансформувався… у виховано-стриманий. А раптом ще тьотя Галя постукає в друзі? Тоді матимуть батьки про що слухати. Добре, хоч бабця не «юзає» соціальні мережі. Поки що…
У дівчини 432 друга, сімейний статус – заручена, графи місця відпочинку, покупок та роботи заповнені аж надто рясно. Погодьтеся, яке насичене життя веде така молода, як на свій вік, особа. Віртуальна, уточнюємо. Тут дівчина наговориться, насміється, наплачеться вдосталь. І ніякого страху, усі тебе підтримають, зрозуміють… А чи справді можна зрозуміти такі бажані слова без погляду, жесту, аромату? Оксану це поки не обходить , адже в реальності вона з цими людьми майже не спілкується, і навіть не завжди вітається. Увечері створений нею образ зустрінеться в соціальній мережі з сотнями таких же. І так їм зручніше, так вони в собі впевненіші… Поки on-line.
От альбоми доведеться від батьків закрити, а то ще побачать найпікантніші моменти вчорашньої гулянки. Хоч сферу мікроблогів ще не освоїли. Свобода!
Думка 1. Молодь, більш успішна та пристосована до життя, частіше використовує соціальні мережі – запевняють вчені університету Вірджинії. Натомість молодь, яка має проблеми, або не заводить сторінки, або використовує їх із негативною метою. Вони дійшли висновку, що стосунки в інтернеті дуже схожі на реальне життя, тому батьки можуть не хвилюватися через «зависання» дітей у соціальних мережах – це їм на користь.
Думка 2. Більшість користувачів соціальних мереж, на кшталт «Facebook», схильні до нарцисизму, довели канадські психологи, дослідивши 100 профілів цієї мережі. Для «юзерів» характерна висока самозакоханість та відчуття власної перебільшеної важливості. Такі люди володіють у мережі владою, якої не мають у реальному житті: вони намагаються і зовні, і внутрішньо бути в очах оточення лише такими, як їм того хочеться, навіть у деталях. Девіртуалізація образу можлива лише при зустрічі в реальності.
Кохаймося! Бо ми того варті…
Принаймні групи за такими інтересами мають неабияку популярність серед завсідників соціальних мереж. Ідеться не про спроби пошуку своєї половинки, заплутаної у глобальній павутині, а про такий собі віртуальний флірт.
– Він мене зрадив… – заливалася потоками туші зі слізьми моя знайома, проклинаючи гріхи всієї чоловічої частини людства.
А звідки ти знаєш?
Він заручився… У реальності…
Ось так – у реальності! От тільки два роки дівчина була вірною… віртуальному коханому. І не про наївність чи про обмеженість останньої йдеться. Просто спочатку було цікаво спілкуватися. Потім – з’явилася звичка. І вже вона не могла навіть вийти без лептопа чи без іншого пристрою, що давав змогу перетнути простір павутини – а раптом він вийде on-line! Фінал усім зрозумілий. «Хепі енду» не сталося, коханий із далеких країв не приїхав – аж надто «справжнім» виявився реальний простір, де не натиснеш клавішу, не усміхнешся в монітор, не перезавантажиш почуття.
«Кохання, сексу, драйву!» – такий лозунг виголошує інший мій друг, заблукавши в нетрях відомої соціальної мережі. Зате він нічого не приховує. Хочете? Можливо, і він вас захоче… Якщо, звичайно, флірт буде навзаєм. Ага, спробуйте пояснити ці знаки уваги (набір і комбінації всіляких двокрапок, дужок, тире тощо просто вражає!) – смайли, мовою мережевого товариства, як він те мав на увазі. Люблю, коли мені підморгують крапкою з комою та правою дужкою… Яка емоційна бомба! У школу акторської майстерності не ходи – усе набагато простіше. Ось де справжній драйв. А секс?! Вирішувати вам ;-)
Увага! Соціальні мережі шкодять статевому життю. Кожен 15-й з опитаних у віці до 25 років готовий відмовитися від сексу з коханою людиною, щоб укотре зайти до соціальної мережі. Такого висновку дійшли американські вчені в ході дослідження, проведеного Вашингтонським університетом. Тому соціальні мережі завдають невиправної шкоди вашому сексуальному життю!
Продано! …ваш акаунт
Пристебніть ремні – ми в зоні турбулентності. Трястиме! Лагідна стюардесі усміхається. Ще і як трястиме, коли ваше конфіденційне листування зможуть прочитати охочі. Усі, хто чесно купить у такого собі торговця. Он, будь ласка, усі акаунти «Facebook» за 20 мільйонів доларів. Це оптом. А поштучно, тобто за кожні 1000 паролів та логінів – усього від 25 до 40 умовних одиниць. Захотів собі продати акаунти 1,5 млн. користувачів соціальної мережі один російський хакер. Звичайно адміністрація все спростовує… Однак заходів для посилення захисту обіцяє вжити.
Не так це все далеко й від нас! Скільки було зламаних акаунтських доль товариства «В контакті» у 2009 році? Одного вечора вийшла у вільне плавання інтернетом база даних зі 135 тисячами користувацькими логінами та паролями. Так собі прорвало каналізацію соціальної мережі. А все завдяки «троянам» – вірусам, які потрапили до ПК власне через користувачів. Отож будьте обережними та беріть приклад із німців! Їхній міністр із захисту прав споживачів Ільзе Айгнер запропонувала кодекс честі в інтернеті – 10 обов’язкових для всіх правил, які забезпечать секретність персональних даних.
P.S. Без соціальних мереж уже не обійтися в ритмі шаленого темпу ХХІ століття. Вони розвивають людину, сплутують мільйони осіб віртуальними волокнами. І розлучають… сім’ї, даючи змогу знайти давнє кохання, забуті мрії. Принаймні, так свідчить статистика. Але монітор вимикаємо, і звучать слова Людвіга Берне: «Людина може обійтися багатого без чого, але тільки не без людини».

Світлана Майструк

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *