Заняття скрипкою або фортепіано корисні не тільки для формування особистості дитини, а й для психіки.
Американські учені з’ясували, що  регулярна гра на музичних інструментах допомагає дітям навчитися фокусувати увагу, контролювати свої емоції та знижує тривожність.

Група фахівців з дитячої психіатрії з Університету штату Вермонт проаналізувала результати сканування головного мозку 232 здорових дітей у віці від 6 до 18 років. Виявилося, що у дітей, які займаються музикою, відбуваються зміни в ділянках головного мозку, пов’язаних із контролем поведінки. Також гра на музичних інструментах впливає на товщину кори головного мозку в ділянках, відповідальних за обсяг робочої пам’яті, здатність до концентрації, організованість і планування майбутньої діяльності. Крім того, юні музиканти краще регулюють свої емоції і менш схильні до підвищеної тривожності і депресії.

Як наголосив провідний автор дослідження, професор Джеймс Хадзяк, отримані ним і його колегами дані тільки підтверджують його гіпотезу про те, що гра на скрипці може допомогти дитині впоратися з психічним розладом більш ефективно, ніж таблетки.

За матеріалами  deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *