Завідувач кафедри фізколоїдної хімії Запорізького державного медичного університету, доктор фармацевтичних наук Андрій Каплаушенко єдиний серед вчених медичних вищих навчальних закладів України став лауреатом премії Президента України для молодих вчених у 2014 році.  Високою нагородою відзначена робота Андрія Каплаушенка зі створення нового лікарського препарату.

Довгий шлях синтезу, досліджень, випробувань завершився успіхом – створенням потенційного оригінального вітчизняного нейро- і церебропротективного лікарського засобу на гетероциклічній основі. Роботу над новим препаратом Андрій Григорович розпочав у 2005 році і до 2012 року одержав 320 нових сполук, із яких виділено 7 найактивніших речовин і визначено найперспективнішу з них: морфоліній 2-(5-(4-піридил)-4-(2-метоксифеніл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо)ацетат. На основі цієї сполуки і створено потенційний оригінальний малотоксичний нейропротекторний лікарський засіб з адаптогенними властивостями «Тіометрізол» антиоксидантного і протиішемічного механізму дії.

Новий препарат перевищує активність таких відомих і широко застосовуваних у медицині препаратів, як пірацетам, пентоксифілін та тіотріазолін. Препарат може застосовуватися для профілактики і надання першої медичної допомоги при захворюваннях, пов’язаних з порушеннями мозкового кровообігу, а також для підвищення загальних адаптаційних можливостей організму. Українські виробники ліків уже виявили зацікавленість до нового препарату і готуються до запуску в промислове виробництво.

Каплаушенко А.Г. – один із наймолодших завідувачів кафедр у ЗДМУ – йому тільки 35 років. Під його керівництвом виконуються три кандидатські і докторська дисертації.

За інформацією ЗДМУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *