Міжвідомчий координаційний штаб повідомляє:

Аби створити для дітей свято та подарувати їм справжню Різдвяну казку, у серці Одеси 4 та 5 січня було організовано Народні Різдвяні гуляння. Щоб нагадати дітлахам про справжні різдвяні традиції та розповісти про історію походження свята, було встановлено Різдвяний вертеп, а посеред великого міста оселились десятки історичних персонажів, які демонстрували дітям епоху, коли зародилось християнство. За допомогою театралізованих вистав діти змогли дізнатися про походження цього свята, про народження Ісуса Христа, ознайомитись із традиціями святкування Різдва.

У заході, організованому благодійним фондом «Добрий самарянин» для дітей вимушених переселенців та дітей-сиріт, а також усіх гостей Південної Пальміри, взяли участь понад 500 волонтерів. До заходу охоче долучились і працівники ГУ ДСНС України в Одеській області, які провели на ярмарку громадську акцію «Запобігти, врятувати, допомогти».

Рятувальники продемонстрували дітям пожежно-рятувальну техніку, розповіли цікаві історії з професійного життя та вкотре нагадали про правила пожежної безпеки, аби Різдвяні свята не були зіпсовані пожежами та іншими надзвичайними ситуаціями. Дітлахи наввипередки бігли посидіти у пожежному автомобілі, поспілкуватись зі справжнім вонгеборцем, і більшість із них запевнили, що рятувальники є для них героями. На запитання рятувальників про правила пожежної безпеки діти жваво відповідали, як правильно поводитись з вогнем та побутовими приладами, як викликати рятувальників і що робити в разі небезпеки. За правильні відповіді діти отримували від рятувальників іграшкові вогнегасники.

Віце-президент благодійного фонду «Добрий самарянин» та ініціатор проведення ярмарку Денис Сердиченко сказав, що в Різдвяному ярмарку взяли участь понад 35 тисяч мешканців та гостей Одеси.

«Ми дуже раді, що в нашому заході цього року беруть участь рятувальники, які є прикладом для дітей, взірцем як професійних, так і людських якостей. Дуже правильно, що служба ДСНС України вміє працювати з людьми. Це свідчить про відкритість усіх, хто тут працює. Сьогодні всі охочі могли познайомитись з пожежною технікою та обладнанням, дізнатись багато цікавої інформації про професію та в майбутньому, можливо, поповнити лави рятувальників», – додав Денис Сердиченко.

Крім розважальної програми, організатори приготували і подарунки для дітлахів, бо ж яке справжнє свято обходиться без презентів. У рамках акції «Ялинка бажань» волонтерами благодійного фонду та небайдужими одеситами зібрано близько двох тисяч подарунків. Не залишили без подарунків дітей і співробітники ДСНС, які в рамках акції «Збери подарунок сироті» принесли понад 150 подарунків для дітей-сиріт і дітей із Донбасу.

За словами учасників заходу, такі свята є вкрай важливими сьогодні, адже для вимушених переселенців зараз є вкрай необхідними яскраві емоції та приємні враження. Зокрема це стосується дітей. Самі ж учасники запевнили, що їм справді вдалось відволіктись, а дехто навіть зміг відчути домашню, комфортну атмосферу свята.

Та найголовнішим свідченням важливості таких заходів є задоволена малеча, її усміхнені обличчя та сяючі очі. А це найкраща подяка для рятувальників.

За словами начальника прес-служби ГУ ДСНС України в Одеській області Майї Грінько, рятувальники радо відгукнулись на запрошення своїх друзів-волонтерів взяти участь у Різдвяному ярмарку, бо добре усвідомлюють усю важливість свят для тих дітей, які пережили трагічні події, які змушені зростати без батьків. Крім того, безпека дітей є важливим завданням як батьків, так і рятувальників, а такі заходи виховують у дітей розуміння важливості дотримання правил протипожежної безпеки.

За матеріалами kmu.gov.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу