Дошкільні заклади для дітей віком від народження до 6 років (ясла, дитячі садки, ясла-садки) перебува­ють у підпорядкуванні муніципалітетів, приватних організацій та осіб і працюють від двох-трьох до десяти-дванадцяти годин на день. Існують також однорічні заклади для повноцінної підготовки до школи дітей віком 5-6 років. Крім муніципальних, усі дошкільні заклади платні, і за бажання батьків забезпечують програму індивідуального розвитку кожної дитини. Виховательками працюють переважно молоді неодружені жінки, які обов’язково повинні мати університетську освіту.

Японська система виховання орієнтована на раннє виявлення задатків і природний розвиток здібностей. Групи в дитячих садках є досить чисельними – у середньому по 40 осіб.

Вихователі тісно співпрацюють із батьками. Традиційними є відвідування батьками дітей, які перебувають у садочку, а також спортивні дні, дні спостережень, спільні занотовування цікавих думок педагогів і батьків про розвиток дитини, батьківські збори.

Багато дошкільних закладів опираються у своїй роботі на досвід відомого японського скрипаля і педагога Синьїті Судзукі («Система виховання таланту»), який вважав талант максимальним рівнем розвитку здібнос­тей дитини, а вік до 6 років – періодом, коли вирішується її доля. Про популярність дитячих садків Судзукі свідчить те, що заяви про прийом дітей до них батьки подають за три-чотири роки до їхнього народження. Сюди приймають дітей без будь-якої попередньої перевірки задатків. Вихователі працюють із різновіковими (від 3,5 до 5 років) групами дітей (до 60 осіб).

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *