Не тільки білінгвізм може позитивно впливати на головний мозок – процес навчання також вигідний. І хоча вивчення другої мови для дорослих є трудомістким процесом, це цілком можливо.

За словами доктора Роберта Декейсера, викладача  університету штату Меріленд, у всіх нас спочатку закладені різні здібності до вивчення мов. «Люди відрізняються у своїх задатках у цьому напрямі так само, як у математиці або в грі в баскетбол, тож не засмучуйтесь, якщо інші навчаються більш швидкими темпами, ніж ви самі», – говорить він.

«Так чи інакше, вивчити незнайому мову реально в будь-якому віці, майже кожен може навчитися розмовляти обраною мовою, маючи невелику кількість часу, мотивацію.  Головне –  займатися потрохи кожен день, проте не переживайте, якщо ви пропустите день, хоча намагайтеся бути послідовним», – радить поліглот Річард Сімкотт, який професійно працює з 14 мовами у британській дипломатичній службі.

Ще один експерт, Франсуа Грожан, автор Bilingual: Life and Reality, повідомляє, що більшість населення планети розмовляє двома мовами. За його оцінкою, 56 % європейців, 38 % британців, 35 % канадців, і 17 % американців можуть вільно розмовляти кількома мовами на належному рівні.

За матеріалами zdravoe.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу