За тиждень перебування на Івано-Франківщині — це по сусідству із Закарпаттям! — донецькі школярі не тільки вивчили колядки, а й полюбили державну мову – навіть уже в Краматорську більшість продовжувала спілкуватися українською.
У рамках благодійної акції «Різдво в Карпатах» майже 400 школярів із Донецької області 2 січня спеціальним поїздом “Краматорськ – Івано-Франківськ” вирушили до столиці Прикарпаття. Таку поїздку за сприяння облдержадміністрацій двох регіонів для донецьких дітей допомогли організувати народні депутати України Максим Єфімов, Олег Недава, Артур Герасимов і Дмитро Лубинець.
Діти проживали в прикарпатських сім’ях, які радо прийняли на різдвяний відпочинок школярів з фронтового Донбасу.
Щодня для юних донеччан організовували культурно-розважальні заходи, але особливу увагу приділили знайомству з місцевими традиціями святкування Різдва Христового. Деяким навіть пощастило відсвяткувати за одним столом із Президентом України – 7 січня сім’ю Смеречук, яка прийняла костянтинівського школяра Кирила Зуділова, відвідав Петро Порошенко.
“Ми повинні зробити так, щоб усі діти зі сходу України в рамках подібних могли акцій хоч би недовго побути в західних регіонах нашої країни і відчути, що вони живуть у єдиній соборній державі, і що насправді жодного поділу на схід і захід немає і бути не може”, – сказав Олександр Кіхтенко в очікуванні прибуття поїзда з Івано-Франківська, що прибув до Краматорська о 16.00.
“Сподобалося вам на Прикарпатті? Ще хочете там побувати?” – запитав губернатор Донеччини школярів ще на пероні. Всі, хто в цю хвилину опинився поруч із Олександром Кіхтенком, одностайно відповіли “Так!” і заспівали голові Донецької облдержадміністрації «Щедрика».
Зараз усі діти з Краматорська організовано вирушили додому – у свої міста і райони.
Окремо для представників російських ЗМІ прес-служба Донецької облдержадміністрації повідомляє, що під час відпочинку на Прикарпатті жодна дитина не була розіп’ята або з’їдена.

За матеріалами Прес-служби ДонОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *