Сучасні батьки вважають непристойним приводити дитину на навчання в перший клас, якщо малюк ще не вміє читати, писати або рахувати, тому віддають малюка на курси для підготовки до школи або гімназії. Зокрема це поширено у великих містах, де багато спеціалізованих шкіл, до яких просто не приймають непідготовлених дітей. Для батьків завжди важливий престиж навчального закладу, тож дитина починає відвідувати всілякі підготовчі курси заздалегідь, і неприязнь до навчання через навантаження може сформуватися ще задовго до власне першого класу у школі.

Викладачі на практичному досвіді переконалися, що всі діти мають здібності до навчання, труднощі можуть виникнути тільки у тому випадку, якщо індивідуальні здібності дитини не відповідають програмі навчання. Тому батьки при виборі дошкільного закладу повинні вибирати не тільки зручне місце розташування, час проведення занять, вартість, але й методи викладання і складність самої навчальної програми. Крім того, щоб дитина гармонійно розвивалася і не втомлювалась від занять, вдома необхідно підтримувати сприятливу атмосферу: заохочувати пізнавальну та ігрову активність малюка.

Викладають на підготовчих курсах здебільшого шкільні вчителі, які звикли застосовувати в освітньому процесі шкільні методи, вимагаючи від малюків глибоких міркувань і аналізу. Це призводить до того, що більш інтенсивно починає працювати логічне мислення, а для дітей більш природне в цьому віці образне сприйняття навколишнього світу. Про це нерідко забувають педагоги як у дитячому садку, так і на підготовчих курсах, на яких викладають шкільні вчителі.

Віддавати дитину на підготовчі курси все-таки варто, вважають фахівці, але перед цим бажано проконсультуватися в психолога і з’ясувати, яка програма підійде. Приміром, якщо малюк у 3-4 роки все ще не хоче слухати казки, то марно записувати його на курси, бо в нього не сформований слуховий канал сприйняття інформації. Отже, він не зможе зрозуміти і запам’ятати складну інформацію про літери, цифри та звуки. Допомогти дитині розвинути слуховий канал можуть ігри у порівняння: необхідно наповнити порожні сірникові коробки різним вмістом (крупою, горохом, манкою, квасолею) і запропонувати малюкові розрізнити по звуку, в якій коробці що знаходиться.

Якщо малюк не вміє орієнтуватися в розмірах і кольорах навколишніх предметів, то цілком імовірно, що в нього не до кінця сформований зоровий канал, отже, можна трохи зачекати з навчанням на курсах. Краще спочатку вирішити цю проблему, звертаючи увагу дитини на навколишні предмети (порівнювати їх: це дерево вище, а це – нижче), і тільки потім віддавати на підготовчі заняття.

За матеріалами dobrenok.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу