На базі Закарпатського обласного військового комісаріату провели дводенний тренінг «Знати, щоб врятувати», в якому взяли участь представники військових частин місцевого гарнізону, медичні працівники, студенти-медики нашого вишу, волонтери, добровольці, а також школярі з Києва, Черкас, Тернополя, Іршави та Ужгорода. Про це повідомляє Медіацентр УжНУ.

Один із організаторів заходу – лікар-інтерн Ужгородського національного університету Ерік Глеба – розповів, що значна кількість військовослужбовців, які сумлінно стоять на захисті України, все ж не володіють навичками самодопомоги під час бойових дій. Волонтери, які їздять до зони АТО, супроводжуючи гуманітарні вантажі, також часто не мають елементарних знань про надання першої долікарської допомоги. Приблизно 87 % смертей у бою відбуваються до того, як поранений дістанеться до  лікарняного закладу.

Вишкіл із тактичної медицини складався з 9 тренінгів, серед яких, зокрема, основи евакуації, зупинка кровотечі при пораненнях, серцево-легенева реанімація, накладання пов’язок і шин, транспортування постраждалих тощо. «Знання та навички, які ми намагаємося передати учасникам під час таких тренінгів, знадобляться і в мирний час, і в умовах бойових дій. Наше завдання полягає в тому, аби в стислі терміни підготувати якомога більше людей, спроможних за будь-яких нестандартних ситуацій не лише надати першу домедичну допомогу, а й керувати при потребі мобільними медичними пунктами», – зауважив Ерік Глеба. Завершилися дводенні заняття перевіркою засвоєних знань: всі учасники  вишколу виконали  тестові завдання, спеціалізовані навчальні вправи з долікарської допомоги та отримали сертифікати учасників вишколу з тактичної медицини.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу