Національний центр «Мала академія наук України» та Національний музей Тараса Шевченка надали можливість киянам відчути справжнє свято традиційного українського Різдва, яке створив старокиївський вертеп під орудою заслуженого артиста України Тараса Компаніченка.
Окрім ознайомлення дітей та їхніх батьків з автентичними традиціями відзначення Різдва в Україні, ще одним завданням вертепу був збір коштів на лікування українських воїнів, поранених у боях на Донбасі. Учасники мали власноруч виготовити різдвяну символіку, вивчити колядки, взяти участь у святковій ході і нарешті завітати до хати господаря, зробивши все згідно зі звичаями.

Спершу вертепники зібралися в Національному музеї Тараса Шевченка, де МАН організувала серію майстер-класів із виготовлення різдвяної символіки. І діти, і дорослі з цікавістю повчилися робити зірки, дзвіночки, ліхтарі, витинанки, ляльки-мотанки та іншу святкову атрибутику. Юних майстрів пригощали чаєм і смачними пряниками, а подарунком для них стали дитячі книжки.

Після того для учасників заходу заспівав бард Василь Лютий, а потім у холі музею з’явилися учасники старокиївського вертепу – музики й актори з «Хореї Козацької» та «Бурси Фольклору».

І маленькі, і великі глядачі були в захваті. Колоритні персонажі, старовинні мелодії, поєдинок на шаблях – такий, що іскри летіли, веселий хоровод навколо Марії з немовлям… Вічний сюжет, який неодмінно завершується перемогою добра.

Натхненні побаченим, гості заходу долучилися до святкової ходи центром Києва. З традиційними колядками вертепники попрямували на Майдан Незалежності, а звідти – на площу біля Софійського собору. Під час ходи її учасники збирали пожертви для лікування бійців батальйону «ОУН» та інших українських вояків, поранених у селі Піски на Донеччині. Завершилося вертепне дійство в Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка.

За матеріалами man.gov.ua/ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу