У Міністерстві освіти та науки підтвердили інформацію про те, що уряд виділить достатньо коштів на продовження роботи станції «Академік Вернадський» та наступну українську антарктичну експедицію.

Про це розповів ВВС Україна заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.

За його словами, передбачених у бюджеті на 2015 рік 33,2 мільйона гривень вистачить для фрахтування потрібного судна.

«Унаслідок проведеної тендерної процедури вдалося зафрахтувати судно для експедиції за 1,4 мільйона євро. Хоча зазвичай це коштує 1,5 мільйона євро. Але економія навіть 100 тисяч євро зараз для нас є дуже суттєвою», – розповів Максим Стріха.

Водночас він додав, що дуже обмеженим буде фінансування наукової діяльності на станції.

Також розглядається можливість скорочення кількості учасників у майбутній, двадцятій, українській антарктичній експедиції.

«Хоча зараз вона вже скорочена – 12 осіб, а в кращі часи було 15-17», – повідомив заступник міністра.

«Однак Україна залишатиметься антарктичною державою. Станція «Академік Вернадський» продовжуватиме діяти», – додав Максим Стріха.

Раніше ВВС Україна повідомляла про те, що Національному антарктичному науковому центу (НАНЦ) може забракнути коштів на фрахтування судна льодового класу та повернення дев’ятнадцятої експедиції зі станції «Академік Вернадський».

У бюджеті на 2015 рік на статтю «Дослідження на антарктичній станції «Академік Вернадський» передбачено 33,2 мільйона гривень, хоча згідно з новою редакцією державної програми досліджень в Антарктиці на станцію цього року заплановано виділити 37,3 мільйона гривень.

Кабінет Міністрів планує внести зміни до державного кошторису до 15 лютого 2015 року.

Станцію «Академік Вернадський» заснувала британська експедиція в 1930-х на острові Галіндез біля берегів Антарктичного півострову (тоді вона мала назву «Фарадей»).

У 1996 році Британія передала станцію Україні.

За майже 19 років праці українські вчені провели там багато досліджень у сфері кліматології, геології, біології, вивчення магнітного поля землі тощо. Завдяки своєму географічному розташуванню на “Академіку Вернадському” проводяться унікальні спостереження за станом озонової діри над Антарктидою.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу