Такі плани має освіта Дніпропетровщини на наступні 12 місяців. Крім того, у списку пріоритетних ініціатив створення нових місць у дошкільних навчальних закладах і легалізація роботи понад 20 % батьківських фондів у школах і дитсадках. Здобутий досвід прозорого батьківського контролю над фінансами передадуть до профільного Міністерства. Про це під час прес-конференції повідомив директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олександр Демчик.
«У 2014 році було відкрито 5 дитсадків і навчально-виховних комплексів. Це дало змогу створити понад 800 нових місць для дітей. Уже цього року ми плануємо створити мінімум таку саму кількість місць. Крім того, ми продовжимо роботу над спільним із посольством Франції проектом. Ця ініціатива передбачає виплати стипендій молодим науковцям та влаштування для них стажування за кордоном», – зазначив Олександр Демчик.

Він також повідомив, що упродовж наступного року в професійно-технічних училищах області продовжать співпрацю з місцевою владою та бізнес-партнерами. Спільними зусиллями будуть сформовані нові піклувальні ради. Минулого року такою ініціативою було охоплено чверть від усіх училищ регіону. У 2015 році практику планується поширити вже у 50 % навчальних закладів.

Також, за інформацією Олександра Демчика, одним із найбільших здобутків 2014 року стало присвоєння студентам і науковцям Дніпропетровщини понад 360 стипендій та грантів. Йдеться про обласні стипендії, які присудили студентам за особливі заслуги в навчанні, та про гранти, які вручили молодим вченим у рамках традиційних наукових першостей. Зокрема, сума матеріальних заохочень для науковців становила майже 600 тис. грн. Посадовець відзначив також досягнення Дніпропетровського відділення Малої академії наук. Минулого року вона піднялася на четверте місце у Всеукраїнському рейтингу МАН. У 2015 році обласна академія може претендувати вже на третю позицію.

Водночас минулого року було розроблено 6 кроків до створення батьківських фондів. Коротка стратегія розповідає про юридичні особливості реєстрації фонду. Наразі практика легалізації батьківських внесків введена у 20 школах області, а до кінця вже 2015 року цей досвід мають перейняти 20 % шкіл Дніпропетровщини.

            За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу