Під час канікул для учнів 9-11 класів, учнів технікумів та коледжів почали роботу зимові школи на базі інститутів Університету банківської справи Національного банку України у Львові, Черкасах, Харкові та Києві. Безкоштовні заняття для школярів проводять викладачі кафедр і магістри Університету.

Зимові економічні школи, окрім основних теоретичних понять, явищ, процесів та законів, також охоплюють актуальні теми сьогодення:

·             Сучасні проблеми захисту інформації

·             Необхідність грошей і роль центральних банків

·             Як рахувати успіх та фінансове багатство: фінансовий аспект

·             Заощадження як спосіб вижити

Під час занять проводиться апробація нового електронного підручника «Фінансова грамотність» із використанням інтерактивних методик, ділових ігор, неформального спілкування. Також учні мають можливість відвідати Музеї грошей при інститутах та ознайомитись з профорієнтаційними матеріалами закладу. Окрім цього, школярі матимуть змогу взяти участь у презентаційних заняттях у навчально-тренувальних банках, що функціонують при інститутах. За результатами зимових шкіл учасники отримують сертифікати.

За словами організаторів, мета зимових шкіл – поширювати фінансову грамотність серед школярів, навчати заощадженню, економному господарюванню, вмілому поводженню з грішми. Слухачі отримають знання і навички для прийняття правильних, економічно обґрунтованих рішень. Особливо ці знання стануть у нагоді тим, хто свою професією обирає у сфері господарсько-економічної діяльності – економістам, банкірам, бухгалтерам, менеджерам, фінансистам.

У перші дні січня зимова школа уже пройшла у Харкові. Її успіх надихнув організаторів на організацію ще й весняної школи.

Стартували цікаві занятті і для киян. Реєстрація учасників триває і на наступні сесії.

Зимова школа у Львові проходить у двох напрямах: «Основи економіки» та «Фінансова грамотність». Школа «Основи економіки»  проходитиме 20-21 січня 2015 р.

Адреса: Львівський інститут банківської справи УБС НБУ, вул. Січових Стрільців, 11, корпус № 2, ауд. 2-203. Час проведення занять: з 10:00 до 15:00. Окрім іншого, відвідини школи надають унікальну можливість вступити до УБС НБУ без складання ЗНО.

Школа фінансової грамотності у Львові триватиме з 19 січня до початку березня. На сьогодні загальноосвітні школи відпрацьовують графік співпраці з інститутом. Для школярів кожної школи буде виділено окремий день для навчання.

Економічна школа у Черкасах працюватиме з 19 по 27 січня 2015 року.

Адреса: Черкаський інститут банківської справи УБС НБУ, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 164. Реєстрація: тел. (0472)71-99-51

Зимова школа у Києві проводиться на базі Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ.

Дата: щодня з 9 січня 2015 р. о 14.00.

Адреса: Університет банківської справи УБС НБУ, м. Київ, вул. Андріївська 1/1, ауд. 207. Реєстрація: тел. (044)230-16-03, (067)909-10-82 або за електронною адресою olga.panchenko@ubs.gov.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу