На історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася прем’єра документального фільму Ганни Яровенко «Вільні люди».

За сюжетом фільму п’ятеро сучасних кобзарів і лірників Тарас Компаніченко, Андрій Ляшук, Ярослав Крисько, Ярема Шевчук і Тарас Дороцький вирушать у спільну подорож Черкащиною, аби зрозуміти, чи потрібне кобзарство у наш час.

Якою ж буде реакція людей, які зустрінуться дорогою сучасним кобзарям? Хто пройде “тест на українця”? За словами режисера Ганни Яровенко, саме такі питання спонукали її розпочати роботу над документальною стрічкою. Під час презентації власної кінороботи Ганна Петрівна розповіла присутнім про те, як проходили зйомки, та про труднощі, з якими довелося зіткнутися. Серед запрошених гостей був і один із головних героїв – львівський кобзар Ярослав Крисько, який по закінченню перегляду фільму виконав кілька творів під супровід кобзи.

На завершення прем’єрного показу кінофільму слова подяки його творцям висловила декан історичного факультету, професор Тетяна Кузнець.

Документальна стрічка «Вільні люди» викликала живий інтерес у студентів-істориків, адже стосується актуальних питань унікальності української культури та самосвідомості українців.

УДПУ імені Павла Тичини 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу