Якщо ваші діти мають право на пільги, але досі не скористались своїм статусом для безплатного харчування, варто якнайшвидше отримати відповідні довідки у районних відділах соціального захисту.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 19 червня 2002 р. № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» пільгу на безплатне харчування мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (1768-14), забезпечуються безплатними обідами у загальноосвітніх навчальних закладах у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки. (Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 850 ( 850-2003-п ) від 04.06.2003).

Щоб скористатися цим правом, треба написати заяву на ім’я директора і додати довідку від органів соціального захисту.

Для отримання довідки малозабезпечені сім’ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід, що не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму, до органу праці та соціального захисту населення подають такі документи:

– заява;
– документ, що посвідчує особу вповноваженого представника сім’ї;
– довідка про склад сім’ї;
– декларація про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
– довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, треба подати до навчального закладу копію рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, або інший документ на підтвердження того, що учень має статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 408-74-44; 408-61-71; 497-57-42.

За інформацією сайту Департаменту соціальної політики

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу