Комітет із питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект закону про внесення змін до статті 26 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо військовослужбовців, які є студентами або аспірантами денної форми навчання, повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР України.

Члени Комітету розглянули два законопроекти за реєстр. № 1175 і реєстр. № 1175-1.

Під час обговорення зазначалося, що обидва проекти спрямовано на впровадження підстави для звільнення з військової служби під час дії особливого періоду військовослужбовців, які є студентами або аспірантами денної форми навчання.

Проектом (реєстр. № 1175) пропонується доповнити пункт “ґ” частини восьмої ст. 26 чинного закону новою нормою, згідно з якою під час дії особливого періоду військовослужбовці звільнятимуться з військової служби у зв’язку з навчанням за денною формою, яке було перервано у зв’язку з призовом студента або аспіранта на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Проект (реєстр. № 1175-1) передбачає внесення зміни до пункту 1 частини восьмої статті 26 чинного закону, відповідно до якої надається можливість звільняти з військової служби під час дії особливого періоду військовослужбовців, які є студентами або аспірантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Необхідність внесення таких змін обумовлена тим, що відповідно до частини другої статті 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання. Ці зміни внесено до вказаної статті Законом України №1275-VІІ від 20 травня 2014 року. До набуття чинності цією нормою на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період було призвано, за даними Міністерства оборони України, 40 осіб.

Комітет рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому як закон проект (реєстр. № 1175-1), виклавши абзац другий розділу І проекту в такій редакції:

“Також з військової служби звільняються військовослужбовці, які є студентами або аспірантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Такі особи можуть продовжувати військову службу, якщо вони висловили таке бажання”.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу