Новий рік для харківських студентів почався з відміни пільгового проїзду в метрополітені.  Студенти мали платити 3 гривні замість звичних 1 гривні 50 копійок. Рішення про це було прийняте 24 грудня на сесії міськради. Як тоді вирішили депутати, свого рішення після прийняття нового бюджету вони не змінюватимуть.

Такі витрати на проїзд у підземці дуже вдарили б по кишенях студентів, адже стипендія, на яку багато хто з них живе, залишається незмінною – 730 гривень. Тож тим паче новину про скасування пільг від них приховували до останнього, – поскаржились студенти.

У мерії ситуацію зі скасуванням пільг до прийняття нового бюджету коментувати відмовлялись. А в КП “Харківський метрополітен” рішення міськради називали вимушеним заходом. “Зараз ми зазнаємо багато збитків, ледве вистачає грошей на ремонт рухомого складу, знос якого сягає 98 %, а ми ж хочемо їздити безпечно, – говорить гендиректор “Харківського метрополітену” В’ячеслав Стаматін. – Зекономлені на пільгах гроші хоч і не перекриють збитки, але дадуть можливість щось відремонтувати”.

З 1 січня харківські студенти справді платили за проїзд в метро по 3 гривні – пільги відмінили.  У зв’язку з цим студенти харківських вишів вирішили організувати акцію протесту. 5 січня активісти подали в мерію заявку щодо проведення цього заходу. Інформація про мирну акцію під назвою “1,5 МЕТРОвий протест” поширювалась у соцмережах. Подія була запланована на четвер, 15 січня, час проведення – з 14.00 до 15.00. Збір на площі Конституції біля пам’ятника богині Ніки. Організатором заходу стала Харківська обласна студентська рада.

13 січня відбулась зустріч оргкомітету акції з міським головою, ректорами, органами студентського самоврядування та представниками профспілок, де було прийнято попереднє рішення, що пільги для студентів повернуть 21 січня на позачерговій сесії міськради. Для цього було створено робочу групу для розробки регламенту про пільговий проїзд для студентів. До складу групи увійшли представники оргкомітету акції, представники профспілок, члени Ради ректорів. Очолив робочу групу Водовозов Євген Наумович – радник міського голови.

На зустрічі оргкомітет акції вирішив делегувати на робочу групу Пилипенко Олену, Неманіхіна Владислава та Андрєєва Микиту.

Після засідання круглого столу на Раді оргкомітету акції було прийнято рішення про відкладення протесту 15 січня до результатів засідання позачергової сесії Харківської міської ради, що мала відбутися 21.01.15.

GKcihPOR1sE

Але серед студентів знайшлись ті, хто не підтримав відміну акції протесту і закликав все ж таки вийти на площу. О 14:00 на площі Конституції були тільки міліціонери, які мали б контролювати перебіг акції.

tCryap45qkk

16 січня відбулась нарада робочої групи з питання пільгового проїзду студентів у метро. Як тоді зазначив радник Харківського міського голови Євген Водовозов, точної дати, коли будуть введені у використання всі картки, немає. Усе залежить від того, наскільки швидко виші подадуть списки студентів, які претендують на пільгу, і наскільки метрополітен зможе технічно швидко переоформити проїзні картки.

Dq3lDkxLWmo

«Усю процедуру треба пройти заново навіть тим студентам, у яких були ці картки. Проїзні квитки тих студентів, виші яких одразу подадуть списки, будуть активовані до 15 лютого. Наприклад, Харківський політехнічний інститут відпочиває до 1 березня, відповідно, вони не можуть зараз подати списки. А в метрополітені повинні перевірити кожну картку», – наголосив Євген Водовозов.

Він зазначив, що також робоча група визначилася і з терміном подачі заяви в разі втрати проїзного квитка. Якщо студент втратив картку, він повинен подати заяву на будь-якій станції метро протягом двох діб.

21 січня на сесії Харківської міської ради в рамках міської програми ухвалили рішення про повернення пільгового проїзду для студентів у метрополітені.
Цю пільгу отримали студенти не лише університетів та інститутів, а й учні коледжів і технікумів. На цю пільгу з міського бюджету буде виділено 36 млн грн.

Пільгами студенти зможуть користуватися приблизно з 15 лютого. Пільга буде обмежена 60 поїздками на місяць для одного студента. Також програмою передбачено посилити правила користування студентською проїзною карткою: якщо буде виявлено, що картка була передана іншій особі, її власник втрачає пільгу на проїзд у метро назавжди, а той, хто користувався карткою, відшкодує вартість усіх поїздок цього року. Право користування пільгами отримали тільки громадяни України, іноземні студенти не зможуть їздити в метро на таких умовах.

За матеріалами city.kharkov.ua
Використані фото vk.com/studprotest

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *