У Києві 27 січня 2015 р. відбудеться VIII щорічний круглий стіл для викладачів, науковців та студентів «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
Згідно з резолюцією № 60/7 Генеральної Асамблеї ООН, 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на вшанування дати визволення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау 27 січня 1945 року. Цьогоріч людство відзначає 70-ту річницю цієї події. Щоб запобігти актам геноциду у майбутньому, резолюція вимагає від країн-членів ООН сприяти дослідженню, викладанню та збереженню історичної пам’яті про Голокост і підтримувати ініціативи громадських організацій у цій сфері.
Запрошуємо до участі у VIII щорічному круглому столі «Українське суспільство і
пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», що відбудеться 27 січня 2015 р.
Організаторами круглого столу виступають Український центр вивчення історії Голокосту,
Goethe-Institut в Україні у партнерстві з Посольством держави Ізраїль в Україні.

Мета круглого столу – заохочення дискусії щодо історичної пам’яті про Голокост і вироблення рекомендацій із викладання цієї теми в Україні.

Коло питань, що обговорюватимуться: проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні, виклики та підходи до викладання історії Голокосту, історична пам’ять про Голокост, шляхи протистояння сучасному антисемітизму та ксенофобії тощо.

Учасники: до участі в обговоренні запрошені науковці, викладачі та студенти, представники урядових і неурядових організацій та міжнародних інституцій, представники дипломатичних місій, ЗМІ.
Час/місце проведення: початок роботи о 12.30 27 січня 2015 р. в актовій залі Ґете-
Інституту (Київ, вул. Волоська, 12/4, 4 пов.).
Одразу після круглого столу о 17.00 відбудеться презентація українського перекладу книжки норвезького журналіста і історика Бйорна Вестлі «Війна мого батька» про участь норвезьких добровольців у німецьких СС і в злочинах на теренах окупованої України. У рамках презентації заплановані зустріч і дискусія з автором.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу