У бюджеті 2015 року на фінансування бюджетних програм Державного комітету телебачення і радіомовлення передбачено 988 млн грн, із них 15,5 млн – на програму “Українська книга”. Сума, яку виділено на програму “Українська книга” вдвічі менша, порівняно з 2014 роком. Торік на програму витратили 28 млн 387 тис. гривень.

Зазначимо, що після оприлюднення результатів роботи програми минулого року в середовищі книговидавців виникла дискусія про ефективність “Української книги”.

Зокрема, президент львівського “Форуму видавців” Олександра Коваль заявила, що необхідно переглянути принципи, на яких працює програма “Українська книга”. Зокрема, Коваль вважає, що багато з поставлених перед програмою завдань не виконуються: Україна не наблизилася до європейських стандартів книговидання, держава не займається протекціонізмом щодо української книги тощо.

Державний проект “Українська книга” реалізується з 2005 року.

Розподіл літератури, виданої в рамках зазначеної Програми, здійснюється на основі мережі бібліотек Міністерства культури України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Основні тематичні напрями, за якими видаються книги за програмою “Українська книга”:

– видання для дітей та юнацтва;
– твори класиків української літератури та лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка;
– твори класиків зарубіжної літератури (в перекладі українською мовою);
– науково-популярна література;
– довідкові та інформаційні видання (енциклопедії, довідники, словники тощо);
– література мовами національних меншин України.

За матеріалами gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу