У Школі вожатської майстерності, що діє на базі Запорізького національного університету вже майже 10 років, готують вожатих і вихователів для роботи в дитячих літніх таборах. Організатори курсів – Запорізький обласний центр праці для молоді та студентський сектор Первинної профспілкової організації ЗНУ. Слухачами курсів можуть стати студенти, яким виповниться 18 років на момент першої зміни в літньому таборі (початок червня).

Головним завданням Школи вожатської майстерності є якісна підготовка фахівців для роботи з дітьми шкільного віку в дитячих літніх таборах. Без наявності Сертифіката про закінчення курсів вожатих студенти не зможуть отримати роботу в оздоровчих дитячих закладах. Кількість охочих відвідувати курси вожатих щороку становить приблизно 90-140 осіб, а отримують сертифікати лише найкращі студенти (70-80 осіб).

Підготовку вожатих і вихователів проводять тренер-фахівець і головний модератор Школи вожатської майстерності – викладач кафедри соціальної педагогіки факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Сергій Куликовський.

Програма підготовки вожатих складається з кількох блоків. Інформативно-законодавчий блок передбачає вивчення студентами законодавства та документації, що регламентує роботу педагогів, зокрема, вожатих і вихователів, інструкції з правил техніки безпеки тощо. Творчо-ігровий блок актуалізує творчі інтереси та здібності самих студентів, а також навчає методик проведення розважальних заходів під час роботи з дітьми. На таких заняттях учасники школи виявляють свої співочі, танцювальні, художні та інші таланти, вчаться створювати цікаві стіннівки, вивчають масовки, табірні пісні, ігри тощо. У підготовці вожатих іноді беруть участь і випускники попередніх років, які вже мають досвід роботи в цій галузі та діляться ним із новачками.

Голова студентського сектору Первинної профспілкової організації ЗНУ Юлія Дудник, яка також навчалася в Школі вожатської майстерності й набула досвіду роботи в літньому дитячому таборі, зазначила, що там студенти можуть не тільки проявити свої здібності, але й опанувати нові види діяльності. Так, Юлія, працюючи вожатою, навчилася шити. «Вожатий також має бути психологом, адже різні вікові категорії дітей вимагають індивідуального підходу, вміння вирішувати їхні проблеми. Робота в таборі – це незабутні позитивні емоції. Я і зараз часто спілкуюся з дітьми зі свого загону, з якими працювала у 2009 році», – розповіла керівник студентського профкому ЗНУ.

Студентський сектор Первинної профспілкової організації ЗНУ та Запорізький обласний центр праці для молоді оголошують черговий набір на курси Школи вожатської майстерності. Група слухачів формується до середини лютого. Тут чекають енергійних, активних, веселих і відповідальних студентів, які хочуть провести літо 2015 року цікаво, отримати незабутні враження, емоції та досвід.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу