21 січня в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках судового процесу, який музеї тимчасово окупованого Криму, які незаконно і всупереч міжнародному праву визнали юрисдикцію Російської Федерації, розпочали проти Амстердамського університету. Кримські музеї вимагають повернути їм колекцію скіфських коштовностей, яка експонувалася в музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті в рамках виставки «Крим: золото і секрети Чорного моря» з лютого по вересень 2014 року.

Офіційна позиція України – експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово не знаходиться під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна, – повідомляє Мінкультури.

Зустріч у суді 21 січня мала процедурний характер. Амстердамський суд має вирішити питання про долучення держави Україна як сторони у справі.

Справі повернення в Україну скіфського золота Міністерство культури приділяє особливу  увагу. Створено міжвідомчу робочу групу із числа представників Міністерства культури, Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ.

Довідково:

Виставка «Крим: золото і секрети Чорного моря» була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Її було сформовано з колекцій п’яти українських музеїв, один із яких знаходиться в Києві, чотири – в Криму. Після закінчення виставки 31 серпня 2014 року музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду. Київську частину колекції вже повернуто до Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.

 Прес-служба

Міністерства культури України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу