Обмеження офісного фітнесу: жодних інтенсивних вправ і махів з великою амплітудою – ви ж у бізнес-одязі, тому тільки розминка.
Але навіть така обмежена розминка принесе чимало користі.

Почнемо з ніг. Із наших багатостраждальних ніг, яким особливо не до смаку робота, на якій треба стояти або сидіти, а також необхідність довго перебувати на одному місці без руху. Усе це погано впливає на кровообіг і, як наслідок, на стан ніг.

Варикозне розширення вен (особливо у жінок) часто пов’язане саме з сидячою і стоячою роботою.
Тож щойно у вас з’явилася вільна хвилинка – встаньте і походіть по коридору, можна швидким кроком. Якщо вам доводиться довго перебувати на одному місці – постарайтеся періодично переступати з ноги на ногу. Позбавтеся від поганої звички сидіти, заклавши нога за ногу.
Спробуйте “нишком”, сидячи за комп’ютером, поробити такі вправи:
– У положенні сидячи “побігайте” ногами по підлозі.
– Хвилину-дві постукайте п’ятами по підлозі. Сенс цієї вправи в тому, що ви “розганяєте” кров і лімфу.
– Потренуйте пальці ніг – спробуйте брати ними з підлоги дрібні предмети – шкарпетки і колготки цьому не завадять.
– Покатайте підошвою стопи будь-який циліндричний предмет, наприклад, товстий олівець.
Не зловживайте кавою – кава розширює судини.

Куріння злегка знімає стрес і дає змогу зосередитися, а також це спосіб кулуарного спілкування … Але куріння так само розширює судини і погіршує кровообіг, особливо в нижніх кінцівках.

Вправи біля стіни – краса вашої спини!
Постава – це частина нашого іміджу. Гарна постава, пряма спина, розправлені плечі – вже тільки це закликає навколишніх дивитися на нас із повагою.
Але мати гарну поставу при сучасному способі життя нелегко. Ми часто працюємо в положенні сидячи і нахилившись. Причому перебуваємо в такій позі по багато годин на день і часто без перерви. Певна річ, наше тіло мимоволі “завчає” таке положення спини, і ми, самі того не помічаючи, вже йдемо згорбившись. Ця згорбленість стала настільки поширеною, що навіть розробили і випускають спеціальні коректори для виправлення постави.

Простий комплекс вправ для випрямлення спини, а також для профілактики сутулості і збереження прямої спини.

Знайдіть в офісі зручну стіну без меблів і починайте!

Вправа перша. Щільно притисніть до стіни спину, плечі, руки, долоні, сідниці, п’яти. Хвилину постійте в такому положенні і зробіть 7 глибоких вдихів-видихів (вдих через ніс, видих через рот). Потім, не змінюючи положення тіла (зафіксуйте його – уявіть, що стіна прилипла до вашої спини і ви забираєте її з собою), походіть по кімнаті. Робіть кроки в будь-якому напрямку, будь-якою ходою, але не змінюйте положення спини – що довше, то краще.
Вправа друга. Знову притуліться до стіни (вже не так щільно) і, зігнувши ногу в коліні, зробіть по 7 махів кожною ногою. Ця вправа легко виконується в  будь-якому взутті, навіть на високих підборах.
Вправа третя. Притуліться до стіни і, зігнувши руку в лікті, зробіть по 7 махів кожною рукою.

Вправа четверта. Тепер робіть одночасно мах правою рукою і лівою ногою – 7 разів. Потім навпаки – мах лівою рукою і правою ногою, теж 7 разів.
Вправа п’ята. Зробіть 7 глибоких вдихів-видихів із нахилами тіла вперед і опустіть розслаблені руки вниз.

Вправи біля стіни допомагають зберегти гарну поставу, а, отже, і молодість.

Будьте здорові!

За матеріалами  toneto.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *