До Дніпропетровського дитячого санаторію № 2 у супроводі трьох дорослих приїхало 39 дітей з  Авдіївки (Донецька область), яку активно обстрілюють бойовики.
Ще Дніпропетровщина чекає маленьких переселенців із Дебальцевого, Мар’їнки та інших населених пунктів Донбасу – регіон уже приготувався прийняти до 2,5 тис. дітей.

«Наше завдання – зробити так, щоб діти почувалися як удома. Звісно, ми не замінимо їм батьківського тепла. Але ми намагаємося зробити все, щоб вони почувалися комфортно. Вони зможуть жити в цьому або інших санаторіях скільки буде потрібно – поки не закінчаться бойові дії», – зазначив радник губернатора Олексій Салкоч.

У санаторії діти будуть забезпечені харчуванням. Також тут налагоджено навчальний процес.

«У нас відкрита школа. Навчаються діти з 1-го по 7-й класи. Програма в повному обсязі, і вчителі володіють програмами як українських, так і російських шкіл. А з приводу старших дітей будемо домовлятися та водити їх до школи, яка знаходиться поряд», – розповіла завідувач педагогічної частини санаторію Марина Маслова.

Також діти перебуватимуть під наглядом лікаря-гастроентеролога та медичного персоналу. На них чекає загальнозміцнююча дієта, вітамінотерапія та оздоровчі фізпроцедури. З гостями працюватиме психолог, адже малеча отримала величезний стрес від пережитого.

«В Авдіївці жити неможливо, – згадує Любов Костянова, яка приїхала з онуком. – Кожного дня обстріли, ми сидимо в підвалах. Будинки зруйновані, снаряди потрапляють і в школи, і в лікарню. Немає ні світла, ні води».

Наразі Дніпропетровщина готова прийняти до 2,5 тисячі дітей із Донбасу, але ця кількість може бути збільшена.

«Щойно формується автобус з дітьми, ми разом із працівниками міліції організовуємо машину супроводу з Донецької області, на кордоні області ми їх забираємо та відвозимо в підготовлене для них місце призначення. У нас відпрацьовано графік поселення дітей – у табори відпочинку та санаторії, де вони оздоровлюються й здобувають освіту», – пояснив Олексій Салкоч.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу