23-річний британський студент, ім’я якого не називається, став жертвою одного з найбільш унікальних випадків дежавю, будь-коли зафіксованих в історії медицини. Хлопець був змушений повністю змінити своє життя. Він залишив університет, перестав дивитися телевізор, слухати радіо та читати газети, оскільки йому здається, що все, що відбувається, він уже бачив раніше. Під час спілкування із лікарями студент наполягає на тому, що опинився в пастці “часової петлі”. Але, що найбільше цікаво і викликає особливе здивування дослідників, – це те, що хлопець не страждає жодним неврологічним захворюванням.

Психолог Шеффілдського університету Крістін Веллс каже, що це, можливо, перший випадок, коли людину переслідує постійне відчуття дежавю, породжене тривогою. Більшість людей хоч іноді, але відчувають дежавю, частіші та інтенсивніші форми можна побачити тільки у людей, у яких спостерігаються напади в скроневій ділянці або в разі прискроневої епілепсії. Однак результати сканування мозку молодого британця не показали жодних ознак судом або неврологічних розладів. Уперше цей пацієнт поскаржився на симптоми дежавю на початку 2007 року, після початку навчання в університеті.

Учені з Великобританії, Франції та Канади намагаються розв’язати цю загадку. Команду вчених очолила Крістін Веллс. За її словами, існує теорія, що перезбудження нейронів може спричинити тимчасовий “глюк” в обробці інформації, яка надходить у мозок. Доктор Веллс збирається провести масштабне дослідження, щоб виявити можливий зв’язок між почуттям тривоги та епізодами дежавю. “Випадок сам по собі не може довести, що є зв’язок між тривогою і дежавю, але наші результати порушують питання, і воно має бути вивчене”, – зазначила вона. За її словами, цілком ймовірно, що на нейробіологічному рівні тривога може призвести до генерації дежавю. Якщо це буде доведено, то “хвороба” студента буде першим в історії медицини психогенним випадком дежавю.

За матеріалами tsn.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу