Із 22 по 26 січня на схилах гірськолижного комплексу Славське Львівської області відбулися змагання Кубка України з лижного туризму, організовані Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді та Федерацією спортивного туризму України.

На трьох дистанціях IV класу поряд з дорослими змагались і діти. Залік Кубка України проводився паралельно і серед юніорських команд.

Волинь представляли дві збірні команди: юніорська та доросла. Вони складались із вихованців і працівників Волинського центру туризму, спорту та екскурсій, студентів ВНЗ.

Високий рівень спортивно-технічної підготовки та лижної майстерності продемонстрували волиняни. Цікавою інтригою у перший день змагань на командній «Смузі перешкод» стала перемога юніорської команди Волині, що обійшла навіть дорослих.  Проте в подальшій боротьбі досвід старших переміг. Достойними суперниками волинян були спортсмени із Закарпаття та Рівного.

У загальному підсумку переможний Кубок України дістався дорослій команді Волині.  Приємно вразила  своїми успіхами дитяча збірна, яка посіла загальне ІІ місце і І – серед юніорів. Таким чином, волинські спортсмени вкотре підтвердили свій непереможний статус із техніки лижного туризму.

Абсолютним чемпіоном в особистому заліку серед чоловіків став капітан волинської команди, майстер спорту Олександр Оришко, другим був теж волинянин Іван Гаць. Серед жінок Тетяна Гись фінішувала другою. Лідером серед юніорів стала Мирослава Токарська, а Дмитро Яма і Дмитро Тимощук посіли ІІ і ІІІ місця, пропустивши вперед спортсмена із Закарпаття.

64 грамоти Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України та дипломи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалі та кубки – такий здобуток волинських туристів-лижників.  Крім того, четверо спортсменів – Дмитро Яма, Сергій Бобела, Володимир Мельничук і Мирослава Токарська – виконали на цих змаганнях норматив кандидата у майстри спорту.

У лютому цього року відбудуться ще старти Чемпіонату України з лижного туризму у Чернівцях.

 

Ольга Яцюк, зав. інформаційним відділом ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу